Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS: Media Bohemia může koupit poloviční podíl v RadiuZET

ÚOHS: Media Bohemia může koupit poloviční podíl v RadiuZET

ÚOHS: Media Bohemia může koupit poloviční podíl v RadiuZET

1.6.2016 11:38, Zdroj: ČTK

Brno - Mediální skupina Media Bohemia, která v Česku provozuje více než 30 rozhlasových stanic, může koupit poloviční podíl v RadiuZET. Stanici zaměřenou na zpravodajství dosud zcela vlastnila skupina Lagardere. Transakci schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). ČTK to řekl jeho předseda Petr Rafaj.

"Posuzované spojení soutěžitelů nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže v oblastech rozhlasového vysílání a poskytování inzertního prostoru v rádiu," uvedl Rafaj. Rozhodnutí už nabylo právní moci.

RadioZET vzniklo loni. Zpravodajsko-informační stanice ZET vychází ze stejnojmenného multimediálního projektu, který společnost z mediální skupiny Lagardere Active provozovala na portálu ZET.cz.

Mediální skupina Lagardere Active ČR patří do nadnárodní sítě Lagardère Group. Provozuje pět českých rozhlasových stanic, jednu slovenskou a mediální zastupitelství Regie Radio Music (RRM). Spolu s Media Bohemia od předloňska RRM spoluvlastní obchodní síť Radiohouse, jejíž rádia si týdně naladí 72 procent posluchačů v ČR.

Media Bohemia podle svého webu provozuje stanice sdružené ve skupinách Fajn rádio, Hitrádio, Rádio Blaník a Rock Radio. Zahrnuje také zastupitelství Media Marketing Services a ImpressionMedia, její součástí je zážitková firma Allegria - Firma na zážitky či dabingové a nahrávací studio Audiotech. Vznikla v roce 2004 jako první internetové mediální zastupitelství v ČR.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (39.0 + 3.5) *

Zpět na přehled