Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS: Koncern Scholz může udělat změny ve své struktuře

ÚOHS: Koncern Scholz může udělat změny ve své struktuře

ÚOHS: Koncern Scholz může udělat změny ve své struktuře

5.11.2014 09:16, Zdroj: ČTK

Brno - Koncern Scholz, do kterého patří i česká společnost Kovošrot Group CZ, může udělat změny ve své struktuře. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) dospěl k závěru, že navrhované změny nepodléhají jeho schválení. ČTK to řekl předseda ÚOHS Petr Rafaj.

"V důsledku realizace této transakce nedojde ke změně subjektů, jež nad společností Kovošrot Group CZ vykonávají nepřímou společnou kontrolu a kterými zůstanou nadále společnosti Scholz Holding a Voestalpine AG," uvedl Rafaj. Rozhodnutí už nabylo právní moci.

Kovošrot Group CZ má nově výlučně kontrolovat rakouská Scholz Austria. Dosud Kovošrot Group vlastnila podle ekonomické databáze Prodata Scholz Austria společně s firmou Scholz AG.

"U této změny se jedná o nově vznikající strukturování zpracovatelského trhu v rámci koncernu Scholz, které by mělo přinést ještě užší spolupráci a koordinování aktivit společností patřících do koncernu Scholz na česko-rakouském trhu. Přičemž tyto aktivity budou na tomto trhu vedeny pod záštitou meziholdingu Scholz Austria," uvedl již dříve za představenstvo Kovošrot Group Markus König.

Česká společnost Kovošrot Group CZ na trhu figuruje teprve od roku 2008, kdy vznikla sloučením Kovošrotu Praha, Kovošrotu Děčín, Sběrných surovin Praha a Kovošrotu Hradec Králové. Patří k předním podnikům na recyklaci kovového odpadu a dalších surovin v ČR. Výnosy společnosti loni dosáhly téměř 3,5 miliardy korun. Je to méně než o rok dříve, kdy byly téměř čtyřmiliardové. Firma byla loni ve ztrátě 16,8 milionu korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (40.8 + 49.8) *

Zpět na přehled