Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS: FN Olomouc chybovala v tendru na přístrojové vybavení

ÚOHS: FN Olomouc chybovala v tendru na přístrojové vybavení

 ÚOHS: FN Olomouc chybovala v tendru na přístrojové vybavení

1.11.2012 18:40, Zdroj: ČTK

Brno/Olomouc - Fakultní nemocnice Olomouc chybovala ve zhruba dvacetimilionovém tendru na modernizaci a obnovu přístrojového vybavení kardiovaskulárního centra. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil výběr vítěze tendru. Nemocnice ho musí vybrat znovu. Vyplývá to z rozhodnutí, které ÚOHS zveřejnil na svém webu. Mluvčí FN Egon Havrlant dnes ČTK řekl, že rozhodnutí ÚOHS budou respektovat.

Tendr původně vyhrála společnost A.M.I. - Analytical Medical Instruments. Její nabídka ale byla podle ÚOHS neúplná. Chyběly některé technické parametry. Firma proto měla být ze zakázky vyloučena. Poukázala na to konkurenční pražská společnost Medisap.

"Snažili jsme se postupovat racionálně, vybrali jsme proto nejnižší nabídku. Ta podle našeho názoru splňovala všechny požadované parametry," uvedl Havrlant.

Olomoucká nemocnice tendr vypsala loni v březnu. Vybírala ze čtyř nabídek. Zakázka se týká monitorovací, ventilační a anesteziologické techniky.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Jirka 3.11.2012 15:12

To je těžké - kdyby nejnižší nabídku komise vyřadila, hned to zase bude vypadat jako korupce a soudit se bude vyřazená firma.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (48.2 + 21.0) *

Zpět na přehled