Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS definitivně zrušil pokutu 1,5 milionu pro Hradec Králové

ÚOHS definitivně zrušil pokutu 1,5 milionu pro Hradec Králové

ÚOHS definitivně zrušil pokutu 1,5 milionu pro Hradec Králové

3.4.2013 15:01, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj definitivně zrušil pokutu 1,5 milionu korun, kterou za údajné chyby při zadávání výstavby parkovacích míst v roce 2010 uložil Hradci Králové. ÚOHS tak rozhodl na základě předchozích závěrů Krajského soudu v Brně a Nejvyššího správního soudu. ČTK to zjistila z webu antimonopolního úřadu.

Soudy rozhodly, že ÚOHS případ začal zkoumat pozdě, a nemohl proto hradeckou radnici sankcionovat. S tím ÚOHS dosud nesouhlasil, nyní přijal závěry soudů.

Sankce v minulosti patřila k nejvyšším, které úřad dal městům. ÚOHS tvrdil, že zadavatel byl povinen zakázku zadat v některém ze zadávacích řízení a zveřejnit ji jak na centrální adrese, tak v Úředním věstníku Evropské unie, což neučinil. Město tak podle něj narušilo soutěžní prostředí, do tendru se v případě správného postupu mohli přihlásit i další uchazeči.

Krajský soud v Brně letos potvrdil pro Hradec Králové v souvisejícím případě pokutu 150.000 korun. Město porušilo zákon při uzavření dodatku ke smlouvě na provoz parkovacího systému ve městě.

Systém parkování ve stotisícovém Hradci Králové provozuje společnost ISP Hradec Králové (dříve Atol) od ledna 2007 na základě třicetileté koncesní smlouvy udělené hradeckou radnicí. Od roku 2007 firma z provozování parkování v Hradci vytvořila v souhrnu zisk 50,5 milionu korun. Systém byl od počátku terčem kritiky obyvatel i části opozice, zejména kvůli údajně vysoko nasazeným cenám parkovného. Město nyní jedná o koupi majoritního podílu v ISP.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (41.2 + 28.3) *

Zpět na přehled