Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS dal Ředitelství silnic a dálnic další pokutu 75.000 Kč

ÚOHS dal Ředitelství silnic a dálnic další pokutu 75.000 Kč

ÚOHS dal Ředitelství silnic a dálnic další pokutu 75.000 Kč

23.12.2016 09:59, Zdroj: ČTK

Brno - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dostalo od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) další pokutu. Nyní má zaplatit 75.000 korun. Nevypsalo tendr na čištění povrchů vozovek a obnovu jejich protismyskových vlastností v pražských tunelech Lochkov a Cholupice. Rozhodnutí úřadu je pravomocné. ČTK kontaktovala Ředitelství silnic a dálnic, zatím se k věci nevyjádřilo.

Z rozhodnutí úřadu na jeho webu vyplývá, že ŘSD jednu zakázku rozdělilo na dvě a zadalo ji ve zjednodušeném režimu. Celková cena přitom dosáhla téměř osmi milionů korun. Zakázka je z roku 2014.

"Zadavatel zcela omezil soutěž mezi uchazeči," uvedl v rozhodnutí předseda ÚOHS Petr Rafaj. Nyní potvrdil rozhodnutí svých podřízených z konce loňského roku. Ti měli původně na stole ještě další čtyři zakázky, u nich ale správní řízení zastavili.

ŘSD patří k nejčastěji pokutovaným zadavatelům zakázek. Loni dostalo pokuty od ÚOHS převyšující 2,7 milionu korun. Největší sankci 900.000 korun státní organizace dostala za výměnu svodidel na R46 bez otevřené soutěže. Chyby byly také například v půlmiliardovém tendru z roku 2007 na stavbu mostu v Děčíně. ÚOHS za to státnímu podniku uložil sankci 300.000 korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (49.8 + 4.2) *

Zpět na přehled