Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS dal pokutu 30.000 Kč brněnské správě silnic za dělení tendru

ÚOHS dal pokutu 30.000 Kč brněnské správě silnic za dělení tendru

ÚOHS dal pokutu 30.000 Kč brněnské správě silnic za dělení tendru

14.6.2010 20:04, Zdroj: ČTK

Antimonopolní úřad (ÚOHS) udělil pokutu 30.000 korun Správě a údržbě silnic Jihomoravského kraje za neoprávněné dělení veřejných zakázek. Cena zakázek se tím dostala pod finanční limity a umožnila správě vybírat pouze z oslovených dodavatelů. ČTK to dnes řekl předseda úřadu Petr Rafaj. Rozhodnutí není pravomocné a je možné proti němu podat rozklad.

"K porušení zákona došlo tím, že zadavatel v roce 2008 rozdělil předmět veřejné zakázky na dvě zakázky o objemech 2,03 a 1,07 milionu korun. Cena zakázek se tím dostala pod stanovené finanční limity a zadavatel následně nepostupoval v žádném ze zákonem stanovených zadávacích řízení, nýbrž vybíral pouze ze tří oslovených dodavatelů," řekl Rafaj s tím, že společnost tím podstatně ovlivnila výběr nejvhodnější nabídky.

Podle úřadu nebylo správné zakázky dělit. Ve svém rozhodnutí konstatoval, že jde o dodávku totožných služeb, konkrétně výběr společnosti, která bude pro správu zajišťovat zadávání veřejných zakázek na stavební práce na opravy silnic.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (41.1 + 42.0) *

Zpět na přehled