Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS dal pokutu 100.000 Kč úřadu práce v Děčíně za chyby v tendru

ÚOHS dal pokutu 100.000 Kč úřadu práce v Děčíně za chyby v tendru

ÚOHS dal pokutu 100.000 Kč úřadu práce v Děčíně za chyby v tendru

13.5.2010 15:46, Zdroj: ČTK


Úřad práce v Děčíně dostal od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 100.000 korun za porušení zákona při zadávání zakázky na rekvalifikační kurzy. V některých částech zakázky uzavřel smlouvu s více uchazeči. Zákon přitom tento postup neumožňuje, řekl dnes ČTK předseda úřadu Petr Rafaj.

Úřad práce rozdělil zakázku na téměř dvě desítky částí a uchazeči soutěžili o každou z nich zvlášť. "Smlouvu pak ovšem v některých částech neuzavřel pouze s vítězným uchazečem, nýbrž hned s několika uchazeči, kteří se v hodnocení umístili na předních místech," řekl Rafaj.

Podle zákona má ale zadavatel uzavřít smlouvu pouze s vítězem tendru. Pokud se tak nestane, má se pokusit uzavřít smlouvu s druhým v pořadí a poté i se třetím. V případě neúspěchu je nutné tendr zrušit. Pokud chtěl úřad práce uzavřít smlouvu s více dodavateli, měl podle Rafaje použít institut takzvané rámcové smlouvy.

Ředitel děčínského úřadu práce Jiří Král ČTK řekl, že si nyní nechává zpracovat právní rozbor. Dodal, že úřad rozhodně nikoho nepoškodil. Uvedl, že zákon o veřejných zakázkách potřebám úřadu práce na rekvalifikace nevyhovuje. Podle něho úřad totiž neví předem, kdy, kolik a jaké rekvalifikace bude potřebovat. Proto vypsal výběrové řízení a sestavil pořadí všech účastníků, kteří vyhověli podmínkám. Vysvětlil, že měli v úmyslu v okamžiku, kdy budou potřebovat někoho rekvalifikovat, například na svářeče, oslovit prvního v pořadí. Pokud by nebyl schopen rekvalifikaci nabídnout nebo by ji mohl nabídnout až za několik měsíců, chtěli takto oslovovat další v pořadí, aby nezaměstnaný nebyl zbytečně jen na sociálních dávkách.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (39.9 + 38.0) *

Zpět na přehled