Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 26. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS dal pokutu 1,5 mil. za kartel třem designérským firmám

ÚOHS dal pokutu 1,5 mil. za kartel třem designérským firmám

ÚOHS dal pokutu 1,5 mil. za kartel třem designérským firmám

2.10.2018 15:02, Zdroj: ČTK

Brno - Souhrnnou pokutu ve výši 1,549.000 korun za kartelovou dohodu uložil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) třem firmám, které se zabývají interiérovým designem. Pokutovanými firmami jsou společnosti Wiesner-Hager Project, Artspect a Iridium, které koordinovaly své nabídky do dvou výběrových řízení na rekonstrukce kantýn pro Hyundai Motor Manufacturing Czech. Antimonopolní úřad to dnes uvedl v tiskové zprávě.

"Ke koordinaci nabídek docházelo prostřednictvím e-mailové komunikace tak, že společnost Wiesner-Hager Project zaslala společnostem Artspect a Iridium cenové nabídky, které mají do výběrových řízení podat, a také další instrukce. Tuto koordinaci následně účastníci řízení naplnili tím, že dohodnuté nabídky skutečně zadavateli do výběrových řízení podali," uvedl předseda úřadu Petr Rafaj.

Úřad se konáním designérských firem začal na podnět automobilky Hyundai Motor zabývat loni v říjnu. Zjistil, že cenové nabídky společností se liší pouze o stokoruny.

"Úřad současně se zahájením správního řízení provedl u všech tří společností šetření na místě v obchodních prostorách těchto společností a zajistil zde relevantní obchodní záznamy. Společnosti využily procedury narovnání, za což jim byly uložené pokuty sníženy o 20 procent," dodal Rafaj.

Po snížení tedy zaplatí Wiesner-Hager Project 848.000 Kč, společnost Artspect 493.000 Kč a Iridium 208.000 Kč. Proti rozhodnutí úřadu nebyl podán žádný rozklad a nabylo tak právní moci.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (32.7 + 29.8) *

Zpět na přehled