Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS chce více spolupracovat se slovenským úřadem pro zakázky

ÚOHS chce více spolupracovat se slovenským úřadem pro zakázky

ÚOHS chce více spolupracovat se slovenským úřadem pro zakázky

26.1.2018 12:07, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) chce více spolupracovat se slovenským úřadem pro veřejné zakázky. Obě instituce si budou pravidelně vyměňovat zkušenosti, informace o legislativě a judikatuře. Dnes o tom předsedové obou úřadů Petr Rafaj a Miroslav Hlivák podepsali v Brně memorandum.

Zatímco ÚOHS dohlíží nad dodržováním několika zákonů - kromě zakázek a koncesí také nad hospodářskou soutěží nebo významnou tržní silou, na Slovensku tuto činnosti dělá více institucí a Úrad pre verejné obstarávanie je jen jednou z nich.

"V oblasti veřejných zakázek nemáme plnohodnotnou obdobu Evropské soutěžní sítě, v jejímž rámci by docházelo k intenzivní spolupráci a výměně poznatků se zahraničními institucemi," uvedl předseda ÚOHS Petr Rafaj. O to důležitější je podle něj spolupráce se slovenským úřadem.

"Přestože naše právní úpravy vykazují řadu odlišností, věřím, že se spolupráce pozitivně promítne do rozhodovací a metodické oblasti obou úřadů," dodal Rafaj. Podle něj se činnosti obou institucí prolínají, nejvíce je to vidět v oblasti stavebnictví.

Český antimonopolní úřad loni vydal v obou stupních kolem 700 rozhodnutí, což znamená meziročně mírný pokles. "Naší ekonomice se daří a souboj o veřejné zakázky je podstatně nižší, to se zobrazí v tom, jak si kdo stěžuje a podává podněty," uvedl Rafaj. Jeho úřad aktuálně zaměstnává kolem 240 lidí. Slovenský zakázkový úřad má nyní kolem 200 zaměstnanců. Podle předsedy Miroslava Hliváka udělá ročně kolem 800 kontrol a zahájí asi 350 správních řízení.

Hlivák chce, aby jeho úřad byl proklientsky orientovaný, letos chce také vést kampaň v regionech a tam získávat poznatky z praxe.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (42.8 + 10.4) *

Zpět na přehled