Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS: ČD Cargo chybovalo v tendru za více než 100 milionů korun

ÚOHS: ČD Cargo chybovalo v tendru za více než 100 milionů korun

ÚOHS: ČD Cargo chybovalo v tendru za více než 100 milionů korun

26.11.2013 11:25, Zdroj: ČTK

Brno - ČD Cargo chybovalo v tendru s předpokládanou hodnotou 130 milionů korun na dodávku téměř půl milionu brzdových špalíků. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) tendr z roku 2011 zrušil. ČTK to zjistila z webu antimonopolního úřadu.

Předmětem sporu byly požadavky na kvalifikaci firem, které ČD Cargo po vyhlášení tendru zmírnilo. Změnu však společnost dostatečně nezveřejnila, ani neoznámila všem známým zájemcům o zakázku s uvedením důvodu.

Podle ÚOHS firmy, které věděly o podmínkách tendru pouze z informací zveřejněných ve věstníku veřejných zakázek nebo úředního věstníku EU, neměly možnost změnu zadávacích podmínek zvážit a případně na úpravy reagovat.

"Postup zadavatele mohl podstatně ovlivnit i výběr nejvhodnější nabídky," uvedl v rozhodnutí předseda ÚOHS Petr Rafaj. ČD Cargo nyní musí tendr vypsat znovu, v tom původním nemůže pokračovat.

Předmětem zakázky byla dodávka 498.500 kusů brzdových špalků všech typů v období tří let.

ČD Cargo se v poslední době potýká s poklesem přeprav a prohlubováním ztrát v segmentu jednotlivých vozových zakázek. V pololetí firma skončila se ziskem 208 milionů korun, byl v něm ale započítán prodej dlouhodobého majetku. Hospodaření firmy by mohlo podpořit snížení poplatků za použití kolejí, zatím ho ale nemá jisté. Loni se nákladní dopravce, který zaměstnává zhruba 9500 lidí, propadl do ztráty zhruba dvě miliardy korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (17.0 + 34.4) *

Zpět na přehled