Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS ani za čtyři měsíce nerozhodl o dvoumiliardovém tendru Prahy

ÚOHS ani za čtyři měsíce nerozhodl o dvoumiliardovém tendru Prahy

ÚOHS ani za čtyři měsíce nerozhodl o dvoumiliardovém tendru Prahy

25.4.2014 15:25, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) ani za čtyři měsíce nerozhodl v případě dvoumiliardového tendru pražského magistrátu na firmu zajišťující veřejné osvětlení. Nelíbí se to Sdružení pro údržbu osvětlení v Praze, které se o zakázku uchází. Sdružení chce po předsedovi ÚOHS Petru Rafajovi, aby svým podřízeným nařídil rozhodnout. Vyplývá to z dokumentu, který má ČTK k dispozici.

Podle sdružení má úřad k dispozici veškeré podklady nutné pro vydání rozhodnutí. "Předseda ÚOHS se bude samozřejmě žádostí o opatření proti nečinnosti zabývat, posoudí aktivitu prvostupňového orgánu v této věci a o žádosti rozhodne," uvedl dnes v reakci mluvčí ÚOHS Martin Švanda.

Praze zatím brání v pokračování tendru předběžné opatření, které ÚOHS vydal v lednu. Praha přitom původně chtěla s vítězem zakázky podepsat smlouvu k 1. lednu 2014.

Sdružení, které si u ÚOHS stěžuje, Praha vyloučila údajně kvůli nedostatečnému zdůvodnění mimořádně nízké nabídkové ceny. Sdružení, jehož členem je například pražská ID Stavby Group, ale tvrdí, že všechny náležitosti zákona jeho nabídka splnila.

Smlouva s původním správcem skončila 1. ledna 2014. Nové výběrové řízení Praha vypsala loni v červnu, vítěze chtěla vybrat v listopadu. Dosud nedokončené výběrové řízení počítalo s desetiletou zakázkou na správu a údržbu osvětlení v Praze s předpokládanou hodnotou 1,8 miliardy bez DPH.

Praha měla uzavřenou smlouvu s firmou Eltodo Citelum. Podepsala ji na konci roku 1998. Firma má na starosti veřejné osvětlení, plynové lampy, osvětlení památek, přechodů pro chodce i veřejné a věžní hodiny. Poté, co vedení Prahy zjistilo, že kvůli odvolání nestihne tendr do konce minulého roku uzavřít, vypsalo nový v jednacím řízení bez uveřejnění. Jinak hrozilo, že od začátku roku v ulicích zhasne veřejné osvětlení, protože by ho neměl kdo provozovat. Dočasná zakázka má platit do doby výběru nového správce. Zakázku město zadalo společnosti Eltodo Citelum za 167 milionů korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (44.1 + 3.9) *

Zpět na přehled