Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Unhošť na Kladensku dostala od ÚOHS pokutu 100.000 Kč

Unhošť na Kladensku dostala od ÚOHS pokutu 100.000 Kč

Unhošť na Kladensku dostala od ÚOHS pokutu 100.000 Kč

13.3.2013 11:37, Zdroj: ČTK

Brno/Unhošť (Kladensko) - Unhošť na Kladensku dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 100.000 korun. Město podle úřadu chybovalo ve dvou tendrech, jeden se týkal stavby kanalizace a druhý výdejny jídla v budově základní školy. Pokuta je pravomocná. Výši sankce potvrdil předseda ÚOHS Petr Rafaj. ČTK to zjistila z webu úřadu. Chyby v tendrech podle starostky vznikly kvůli nedbalosti úředníků.

Město na výstavbu kanalizace hledalo peníze. Oslovilo několik bankovních domů, nakonec nabídku předložila pouze Česká spořitelna s výší úroků přes pět milionů korun. Město podle antimonopolního úřadu zvolilo v rozporu se zákonem méně transparentní typ tendru, což mohlo omezit počet nabídek, které nakonec přišly.

V druhé zakázce s cenou kolem osmi milionů korun město zkrátilo o šest dnů lhůtu k podání nabídek, což podle úřadu mohlo mít také vliv na počet uchazečů v tendru.

Podle starostky Lenky Mazuchové (ČSSD) chyby v tendrech vznikly kvůli nedbalosti úředníků obecního úřadu. Dva už tam prý nepracují a další byli potrestáni. Starostka zdůraznila, že nešlo o chyby, při kterých by se někdo protizákonně obohatil. "Dostali jsme pokutu a musíme ji zaplatit. Teď na to máme tři měsíce a musíme hledat, z jakých kapitol rozpočtu se zaplatí," dodala Mazuchová.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (8.2 + 49.3) *

Zpět na přehled