Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 19. 2. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚHOS zamítl návrh prověřit zakázku na čištění ulic Třebíče

ÚHOS zamítl návrh prověřit zakázku na čištění ulic Třebíče

ÚHOS zamítl návrh prověřit zakázku na čištění ulic Třebíče

17.5.2018 15:30, Zdroj: ČTK

Třebíč - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zamítl návrh firmy AVE CZ odpadové hospodářství s. r. o. na prověření veřejné zakázky na čištění a zimní údržbu komunikací a veřejných ploch v jižní části Třebíče. Uvedl, že nebyly zjištěny důvody pro uložení nápravného opatření, sdělila dnes ČTK mluvčí radnice Irini Martakidisová. Podle místostarosty Milana Zeiberta (Břehy) zrušil úřad i povinnost města zaplatit náklady řízení 30.000 korun, kterou mu původně uložil. Rozhodnutí ale není pravomocné, protože společnost AVE proti němu podala rozklad.

Radnice hledala novou úklidovou firmu poté, co původní provozovatel, firma AVE CZ odpadové hospodářství s. r. o., smlouvu jako finančně nevýhodnou vypověděl. Pro město přestal pracovat loni 30. června. V následném výběrovém řízení rozdělila radnice město formálně na dvě části. Severní uklízí firma Miroslav Sochor. Vítězem zakázky na úklid jižní části města se stala společnost Klee s. r. o.

Společnost AVE, která se o zakázku neúspěšně ucházela, se následně obrátila na ÚOHS. Podle jejího názoru město nepostupovalo transparentně a podmínky zakázky nastavilo tak, aby vyhrál preferovaný uchazeč. Antimonopolní úřad městu předběžně zakázal uzavřít s vítězem smlouvu. "Protože se blížily zimní měsíce a nutnost provádět zimní údržbu komunikací, radnice ve stavu nouze zadala službu v jednacím řízení bez uveřejnění, to znamená bez výběrového řízení," uvedl starosta Pavel Janata (KDU-ČSL). Jižní část města tedy uklízí společnost Klee, ale ne na základě prověřovaného výběrového řízení.

V původním rozhodnutí ÚHOS podle Martakidisové nezpochybnil výsledek výběrového řízení, ale našel formální pochybení, konkrétně chybějící přílohu u oznámení o výběru dodavatele.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (42.1 + 44.6) *

Zpět na přehled