Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 20. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Údržbu Ostrova zajistí nově tři firmy místo jedné

Údržbu Ostrova zajistí nově tři firmy místo jedné

Údržbu Ostrova zajistí nově tři firmy místo jedné

7.11.2017 13:06, Zdroj: ČTK

Ostrov (Karlovarsko) - Město Ostrov vybralo firmy, které zajistí celkovou údržbu města na následujících osm let. Město nemá vlastní technické služby a veškerou údržbu tak musí pořizovat externě. Za celé nadcházející období zaplatí za tyto služby 210 milionů korun, nově je zajistí tři firmy místo jedné. Výsledky veřejných zakázek už schválila rada města, řekl dnes novinářům starosta Ostrova Josef Železný (ČSSD).

"Do dneška nám údržbu města včetně zeleně, odpadového hospodářství, osvětlení a opravy vozovek dělala jedna firma, Marius Pedersen. Letos mu na konci roku skončí smlouva. Tak jsme dělali veřejnou zakázku, kdy jsme údržbu rozdělili na čtyři samostatné služby. Ročně je proti současnému stavu cena zhruba o tři miliony vyšší," řekl Železný.

Smlouva s městem končí dodavatelské firmě rovněž po osmi letech. Od 1. ledna se bude o údržbu městské zeleně v Ostrově starat místní firma Erabo Lubomíra Kříže, veřejné osvětlení bude udržovat firma Werner Hüttner z Nejdku. Zimní a letní údržbu komunikací a správu odpadů bude i nadále zajišťovat Marius Pedersen. "Za to jsme poměrně rádi, protože tato firma ve městě provozuje také sběrný dvůr," doplnil starosta.

Cena těchto služeb se pro město ještě může měnit také podle aktuálních podmínek. Kvůli množství sněhu muselo město po loňské zimě stejně jako další města připlatit za zimní údržbu. Nadstandardní odvoz sněhu Ostrov přišel téměř na 330.000 korun.

V Karlovarském kraji využívají z měst s rozšířenou působností služby dodavatelských firem na údržbu vedle Ostrova jen Karlovy Vary. Ostatní města mají většinou vlastní technické služby, které veškerou údržbu zajišťují. Vedle Chebu a Sokolova provozuje technické služby například Aš, Chodov, Mariánské Lázně i Kraslice.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (17.5 + 3.8) *

Zpět na přehled