Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Údolí poblíž centra Jihlavy projde další etapou revitalizace

Údolí poblíž centra Jihlavy projde další etapou revitalizace

Údolí poblíž centra Jihlavy projde další etapou revitalizace

12.5.2011 16:12, Zdroj: ČTK

Jihlavští radní dnes schválili studii druhé etapy revitalizace lokality Malý Heulos v údolí říčky Jihlávky v blízkosti centra města. Zahrnuje mimo jiné stavbu dalšího úseku cyklostezky, můstku přes řeku, vrhačských sektorů a provozní budovy lehkoatletického stadionu. Stavby by mohly začít sloužit lidem nejpozději počátkem roku 2014. Novinářům to řekl primátor Jaroslav Vymazal (ODS). 
   

 Travnatou plochu vedle dětského hřiště, využívaná pro cirkusová vystoupení, čeká rekultivace, na jejím okraji vzniknou s využitím zatravňovacích dlaždic parkovací místa. Cyklostezka povede přes nový můstek a vyústí u haly sportovního klubu. "Tím vznikne samostatný koridor pro pěší a cyklisty, který napojí na cyklostezku celé sídliště Březinky," uvedl Vymazal. 
   

 Atletům bude soužit nový sektor pro hod diskem a kladivem, studie zahrnuje i tři desítky nových parkovacích míst v sousedství stadionu. Stěžejní bude vybudování nové třípodlažní budovy se šatnami, sociálním zařízením a dalšími provozními prostorami. Nová zastřešená tribuna z lehké ocelové konstrukce pojme kolem 300 diváků. "Při stavbě budovy bude využito stavebních modulů podobně jako při výstavbě jedné z mateřských škol," podotkl primátor. 
   

 Náklady na druhou etapu revitalizace dosáhnou podle Vymazala přibližně 55 milionů korun. Město počítá s využitím dotace z Regionálního operačního programu
  

  První etapa revitalizace údolí v sousedství zoologické zahrady skončila loni. Zahrnovala mimo jiné odkrytí a úpravu řečiště Jihlávky, vybudování můstku a dětského hřiště. Úpravami prochází i další údolí Jihlávky na území města. Bývalá rekreační lokalita Stará plovárna bude moci být po zbavení náletových dřevin a osazení mobiliářem uvedena do rekreačního stavu až po dokončení komplexní krajinné úpravy.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (27.1 + 40.1) *

Zpět na přehled