Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » U Rakovníka by měly vzniknout dvě nové cyklostezky

U Rakovníka by měly vzniknout dvě nové cyklostezky

U Rakovníka by měly vzniknout dvě nové cyklostezky

27.5.2019 08:57, Zdroj: ČTK

Rakovník - U Rakovníka by měly vzniknout dvě nové cyklostezky, a to mezi Rakovníkem a Lubnou a mezi Rakovníkem a Kněževsí, kde se aktuálně chystá první etapa výstavby. ČTK to řekl místostarosta Rakovníka Jan Švácha (za Společně pro Rakovník). Náklady zatím nejsou zřejmé.

Podle místostarosty se domlouvá vybudování stezky na Lubnou, větší část povede po katastru Lubné. Práce už se připravují u části cyklostezky do Kněževsi, od rakovnických kasáren na konec Rakovníka, v tomto úseku bude investorem město.

Hotovo by mělo být v nejbližších letech, záležet bude i na tom, zda bude dost peněz v městském rozpočtu nebo se radnici podaří získat peníze jinde. "Dotace hledáme neustále," uvedl Švácha. Jde celkem o investice v řádech milionů, částka bude upřesněna až po dokončení dokumentace a vyhodnocení tendrů.

Předloni město dostavělo páteřní cyklostezku, která zvýšila bezpečnost cyklistů i chodců. Vede podél Rakovnického potoka v úseku od sportovního areálu SK Rakovník k silničnímu mostu v ulici Františka Diepolta.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (36.9 + 43.4) *

Zpět na přehled