Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 20. 10. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Turnovská vodárenská firma vyvázla se sníženou pokutou 10.000 Kč

Turnovská vodárenská firma vyvázla se sníženou pokutou 10.000 Kč

Turnovská vodárenská firma vyvázla se sníženou pokutou 10.000 Kč

10.1.2018 13:57, Zdroj: ČTK

Brno - Vodohospodářské sdružení (VHS) Turnov bude za chyby v tendru na kanalizaci a vodovod pro 25 rodinných domů a dva bytové domy v Lomnici nad Popelkou platit pouze pokutu 10.000 korun. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) většinu řízení zastavil, zjistila ČTK z webu úřadu. VHS Turnov mělo původně zaplatit 90.000 korun, což ale loni zrušil předseda úřadu Petr Rafaj a předal případ svým podřízeným.

Hlavní částí sporu bylo, jestli vodohospodářské sdružení mohlo uzavřít smlouvu s vybranou firmou bez otevřeného tendru. Úřad dosud tvrdil, že tento postup mohl podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky. Nyní úřad tuto část řízení zastavil, protože nezjistil důvody k uložení sankce.

Problémem je už pouze pozdní zveřejnění smlouvy s vybranou firmou, za kterou bude muset VHS zaplatit 10.000 korun. Rozhodnutí je už pravomocné.

Cena zakázky dosáhla téměř osmi milionů korun. Teoreticky vodohospodářskému družení hrozila pokuta až téměř 800.000 korun. Při stanovení její konečné výše ale ÚOHS přihlédl k okolnostem případu.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (16.8 + 17.3) *

Zpět na přehled