Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 20. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Turnov s odvoláním proti krácení dotace neuspěl,přišel o 2,2 mil.

Turnov s odvoláním proti krácení dotace neuspěl,přišel o 2,2 mil.

Turnov s odvoláním proti krácení dotace neuspěl,přišel o 2,2 mil.

22.8.2018 15:11, Zdroj: ČTK

Turnov (Semilsko) - Turnovská radnice neuspěla s odvoláním proti krácení dotace na výstavbu krytého autobusového nádraží. Ministerstvo financí ho nedávno zamítlo, a město tak muselo zaplatit skoro 2,23 milionu korun. ČTK to dnes řekla místostarostka Jana Svobodová (ANO).

"Proti tomuto rozhodnutí se už není možné odvolat," uvedla Svobodová. Ze získané dotace podle ní muselo město vrátit pět procent. "Šlo o nejnižší možnou korekci," řekla.

Nové autobusové nádraží v bezprostřední blízkosti vlakové stanice je v provozu od listopadu 2011, jeho výstavba stála 53 milionů korun. Jde o druhý největší dopravní uzel v Libereckém kraji. Pochybení zjistili auditoři při kontrole o tři roky později. Městu vytýkali nesplnění některých podmínek ze zadávací dokumentace a také, že dodatečné informace k zadávacím podmínkám nedostaly některé firmy.

Město uznalo jediný nedostatek, a to že výstavbu protihlukové stěny nemělo zařadit mezi položky, na něž žádalo dotaci. Dobrovolně tak už dříve vrátilo 146.000 korun. Další pochybení za 2,2 milionu korun odmítalo a proti krácení dotace se odvolalo. Město se ještě pokusí část peněz jako náhradu škody získat od firmy, jež pro ně zakázku připravovala. "Nechali jsme si udělat právní rozbor, který nám to doporučuje. Na jeho základě budeme s firmou jednat," dodala místostarostka.

Výstavbu dopravního uzlu, který propojuje železniční a autobusovou dopravu, připravovali v patnáctitisícovém Turnově od roku 2004. Autobusové nádraží měla původně postavit firma Euromont Group, která v první soutěži v roce 2009 zvítězila s nabídkovou cenou 75 milionů korun. Podle tehdejšího názoru antimonopolního úřadu ale město porušilo základní zásady rovného zacházení. Turnov proto musel soutěž na už zahájenou stavbu vypsat znovu. Opakované výběrové řízení vyhrála firma Strabag s cenou o třetinu nižší. Zároveň se město soudilo s Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže, který mu za údajná pochybení při první soutěži uložil pokutu 350.000 korun. Po čtyřech letech sporů nakonec úřad sám uznal, že město nepochybilo a zaplacenou sankci radnici vrátil.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (33.2 + 23.3) *

Zpět na přehled