Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Turnov dostal od ÚOHS pokutu 350 tisíc korun

Turnov dostal od ÚOHS pokutu 350 tisíc korun

Turnov dostal od ÚOHS pokutu 350 tisíc korun

11.8.2010 16:41, Zdroj: ČTK

Město Turnov porušilo při výběru realizátora první etapy výstavby integrovaného terminálu veřejné dopravy zákon o veřejných zakázkách. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) městu uložil pokutu 350 tisíc korun. ČTK to potvrdil předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Soutěž o objemu přibližně 75 milionů korun vyhrála společnost EUROMONT GROUP. Prvostupňové rozhodnutí není dosud pravomocné a může být proti němu podán rozklad. Vyjádření města.

Turnov s pokutou nesouhlasí. "Na výběrové řízení máme najatou soukromou firmu, která odpovídá za jeho provedení v souladu s platnými zákonnými normami. Využijeme zákonné možnosti podání rozkladu k předsedovi úřadu," řekla ČTK starostka města Hana Maierová.
 

Město podle ÚOHS porušilo základní zásady rovného zacházení a zákazu diskriminace. Hodnotící komise totiž poskytla čtyřem uchazečům SaM silnice a mosty, a. s., COLAS CZ a. s., Pražské silniční a vodohospodářské stavby, a. s., a Metrostav a. s. dodatečnou lhůtu deseti pracovních dnů k předložení odpovídající bankovní záruky. V případě dalšího uchazeče BAK stavební společnost, a. s., však postupovalo jinak. "Hodnotící komise tímto postupem, kdy nevyřadila nabídky uchazečů, kteří nesplňovali požadavky zadavatele ve vztahu k bankovní záruce, porušila zákon," uvedl Rafaj.

Úřad dále konstatoval, že doplnění předložených nabídek u čtyřech uvedených uchazečů nelze považovat za pouhé odstranění nejasností hodnotící komise. Z dodatečně doložených dokumentů podle ÚOHS jasně vyplývá, že se jedná o doklady a informace, které v nabídkách uchazečů obsaženy nebyly a které původně předložené listiny nahrazují.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (0.4 + 22.7) *

Zpět na přehled