Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 16. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » TSK hledá projektanta zastřešení Spořilovské ulice na Praze 4

TSK hledá projektanta zastřešení Spořilovské ulice na Praze 4

TSK hledá projektanta zastřešení Spořilovské ulice na Praze 4

11.4.2019 12:15, Zdroj: ČTK

Praha - Pražská Technická správa komunikací (TSK) vypsala výběrové řízení na firmu, která připraví projekt zastřešení frekventované Spořilovské ulice v Praze 4. Maximální cena projektu by měla být 96,4 milionu korun. Vyplývá to z dokumentu zveřejněného ve věstníku veřejných zakázek. Náklady zastřešení i termín jeho budování zatím nejsou jasné. Spořilovská společně s Jižní spojkou nahrazuje nedokončený Pražský okruh mezi D1 a D11 označovaný jako úsek 511.

Předmětem zakázky je vypracování všech dokumentů nutných pro získání územního rozhodnutí nebo zajištění takzvané inženýrské činnosti. Součástí tendru je také předběžný geotechnický průzkum. Vybraná firma by podle věstníku měla být známa v červnu a smlouvu s ní TSK podepíše na asi dva roky.

Takzvané těžké zakrytí Spořilovské by se týkalo úseku dlouhého 1100 metrů. Nad zastřešenou tunelovou částí mají být nový park a sportoviště. Zakrytím se podle dřívějších vyjádření Prahy 4 sníží hluk a emise v okolí - dlouhodobě jsou tam překračovány limity, zejména hodnoty karcinogenního benzo(a)pyrenu a prachových částic.

Cena stavby bude záležet mimo jiné na konečné ceně projektu nebo výběrovém řízení na zhotovitele zastřešení. Město před asi dvěma roky odhadovalo cenu kompletního díla na 3,3 miliardy Kč.

Zastřešení umožní také zamýšlené prodloužení tramvají ze Spořilova na Jižní Město. Magistrát nyní plánuje vypracovat a schválit změnu územního plánu výstavby trati souběžně s vybudováním střechy nad Spořilovskou. V úterý o tom rozhodl magistrátní výbor pro územní rozvoj. Záměr musí ještě schválit pražští zastupitelé.

Na zvýšený hluk a emise si obyvatelé Spořilova stěžují od zprovoznění Pražského okruhu mezi dálnicemi D1 a D5 v roce 2010, kdy začal platit zákaz vjezdu kamionů na Jižní spojku mezi Smíchovem a Krčí. Kamiony tak z Pražského okruhu ve směru na Hradec Králové jezdí po D1 a následně po Spořilovské, ze které se vrací na Jižní spojku. Situaci by měla zlepšit dostavba okruhu mezi D1 a hradeckou dálnicí.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (21.3 + 25.7) *

Zpět na přehled