Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 20. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Tripartita požaduje osm miliard na dálnice

Tripartita požaduje osm miliard na dálnice

Tripartita požaduje osm miliard na dálnice

29.9.2011 16:02, Zdroj: vz24.cz


Na čtvrtečním mimořádném zasedání pléna tripartity padl od zástupců odborů požadavek, aby se v příštím roce zvýšil rozpočet Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) z 41 miliard korun na 49 miliard. Informoval o tom server Eurozprávy.cz.
 
Předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek prohlásil: „Je tu jednoduchý návrh – posílit SFDI cirka o osm miliard korun. Myslíme si, že na to v rozpočtu peníze budou, pokud vláda zruší tu nesmyslnou úlevu pro finanční korporace, kterým zrušila patnáctiprocentní daň z dividend.“ Tento požadavek se ale nesetká s velkým pochopením. Ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek na to řekl, že státní rozpočet s podobným navýšením nepočítá, proto tomuto požadavku nebude možné vyhovět. Ministr financí Miroslav Kalousek jenom lakonicky podotkl, že tiskárnu na peníze nemá.
 
Dufek má ovšem jasnou představu, jak s penězi naložit. „Máme tu jednu dálnici, která je neustále ve hře, a to je pokračování dálnice z Hradce Králové směrem na Brno horní cestou. Myslím si, že by bylo nejlepší, kdyby se tato dálnice postavila, a potom se šlo do rekonstrukce D1,“ uvedl k tomu agentuře Mediafax. Jednání se neúčastnil sám ministr dopravy Pavel Dobeš, který je na pracovní cestě v zahraničí. Jeho náměstek Lukáš Hampl řekl, že se dalo čekat, že odbory s podobným návrhem přijdou, protože svou nespokojenost s rozpočtem avizovaly dopředu.
 
Vláda na úterním jednání schválila rozpočet SFDI ve výši 41 miliard, a to měl být původně o čtyři miliardy nižší. Ministr dopravy dlouhodobě upozorňuje na problém nízkých investic do dopravní infrastruktury, protože povedou k tomu, že ČR bude muset vracet Evropské unii peníze, k nimž nebude moci zajistit spolufinancování.
 
Autor: David Lancz, redaktor vz24.cz

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

No... 29.9.2011 17:06

Od kdy odbory mluví do dálnic? Od všimného od stavitelů?


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (7.6 + 2.2) *

Zpět na přehled