Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Tři zastupitelé Varnsdorfu kvůli radarům podali stížnost na ÚOHS

Tři zastupitelé Varnsdorfu kvůli radarům podali stížnost na ÚOHS

Tři zastupitelé Varnsdorfu kvůli radarům podali stížnost na ÚOHS

4.6.2019 19:12, Zdroj: ČTK

Varnsdorf (Děčínsko) - Tři opoziční zastupitelé Varnsdorfu na Děčínsku podali stížnost na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) kvůli jeho postupu v případěi radarů na měření rychlosti. Podle nich neměl úřad, který nezjistil nic nezákonného, všechny potřebné informace k rozhodnutí. ČTK dnes podání stížnosti potvrdil zastupitel Jan Šimek (Náš Varnsdorf).

Šimek a další dva zastupitelé považují smlouvu na měření rychlosti radary se soukromou společností Water Solar technology (WST) za nezákonnou. Částečně argumentují postojem ministerstva vnitra, kterému se také nelíbí postup městské rady, jež opakovaně uzavřela smlouvu na provozování radarů s WTS. Poslední, v pořadí třetí smlouvu, schválili varnsdorfští radní 14. března s tím, že firmu vybrali na základě otevřeného výběrového řízení poté, co tu původní napadlo ministerstvo vnitra. Podle registru smluv ji město uzavřelo 9. dubna. Vedení radnice kritiku odmítá. Stojí si za tím, že město protiprávně nejedná a uzavřené smlouvy jsou v souladu se zákonem. Porušení zákona u vypsaného výběrového řízení nezjistil ani antimonopolní úřad.

Třem zástupcům opozice mimo jiné vadí, že podmínkou výběrového řízení byla cena za jeden přestupek. "Tato výběrová podmínka je dle našeho názoru v rozporu se zákonem. Výše uvedený rozpor ohledně umístění radarů a měření okamžité rychlosti 60 metrů za cedulí obce indikuje, že lokality byly vybrány primárně soukromým dodavatelem měření a to tak, aby se provedlo co nejvíce měření," uvedli zastupitelé ve stížnosti, kterou má ČTK k dispozici.

Kvůli provozování radarů ve městě chtěla opozice na březnovém zasedání odvolat vedení města. Její návrh ale neuspěl.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (11.6 + 23.6) *

Zpět na přehled