Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 16. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Třebíč se pokutě ÚOHS za městskou dopravu bude bránit rozkladem

Třebíč se pokutě ÚOHS za městskou dopravu bude bránit rozkladem

Třebíč se pokutě ÚOHS za městskou dopravu bude bránit rozkladem

6.1.2017 10:12, Zdroj: ČTK

Třebíč - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uložil městu Třebíč pokutu 1,5 milionu korun. Důvodem byla podmínka zajištění krytého stání pro městské autobusy, kterou město požadovalo při výběru provozovatele městské autobusové dopravy, uvedl server Aktuálně.cz. Město s pokutou nesouhlasí, řekl dnes ČTK starosta Pavel Janata (KDU-ČSL).

"Budeme se bránit, připravujeme rozklad," řekl Janata. Třebíč podle něj pravděpodobně v minulosti nikdy tak vysokou pokutu nedostala. Město pokládá krytá stání v městské dopravě za standard. "Připadá nám nesmyslné, abychom v soutěži na nového provozovatele od dosažené kvality služeb ustupovali," dodal starosta.

Město podle Janaty úřadu doložilo, že za vynaložení nepříliš velkého úsilí bylo v silách každého uchazeče o zakázku krytá stání zajistit. Veřejná zakázka na provozovatele MHD byla vyhlášena loni v květnu. Doplňující dotazy měly tři firmy, ve stanovené lhůtě se však přihlásila s nabídkou pouze jedna, a to dosavadní společnost Trado-Mad.

Třebíč se podle serveru mohla pokutě pravděpodobně vyhnout. Případem se totiž ÚOHS začal zabývat krátce po zveřejnění výsledků. "Úřad zahájil v dané věci 3. listopadu 2016 správní řízení a v týž den vydal i předběžné opatření, jímž zakázal uzavřít zadavateli smlouvu," potvrdil mluvčí úřadu Martin Švanda. Jenže třebíčští radní byli rychlejší a smlouvu mezitím podepsali. Ta je tak již platná.

Trado-Mad spadající do společnosti Icom transport provozuje městské autobusy v Třebíči od roku 2009. Deset linek obsluhuje pomocí 25 vozidel, ročně přepraví 3,5 milionu cestujících. Město je podle Janaty s provozovatelem v zásadě spokojeno. Výdaje na provoz autobusů by letos neměly překročit 41,5 milionu korun, což je zvýšení o tři miliony, uvedl už dříve třebíčský radní Pavel Pacal.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (46.0 + 2.9) *

Zpět na přehled