Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Třebíč chystá správní žalobu kvůli pokutě 1,5 milionu Kč od ÚOHS

Třebíč chystá správní žalobu kvůli pokutě 1,5 milionu Kč od ÚOHS

Třebíč chystá správní žalobu kvůli pokutě 1,5 milionu Kč od ÚOHS

27.3.2017 15:57, Zdroj: ČTK

Třebíč - Město Třebíč připravuje správní žalobu ke Krajskému soudu v Brně kvůli pokutě 1,5 milionu korun, kterou radnici uložil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Předseda ÚOHS Petr Rafaj potvrdil 24. března prvoinstanční rozhodnutí o pokutě za to, že Třebíč stanovila při výběru provozovatele městské autobusové dopravy podmínku zajištění krytého stání pro autobusy, sdělila dnes ČTK mluvčí radnice Irini Martakidisová a potvrdil mluvčí ÚOHS Martin Švanda. Město v žalobě navrhne zrušení rozhodnutí ÚOHS v celém rozsahu, uvedla mluvčí.

Podle názoru radnice potvrzení pokuty šéfem ÚOHS nepřináší žádné nové skutečnosti. "Předseda ÚOHS se nevypořádal s argumenty města obsaženými v rozkladu, a město proto považuje rozhodnutí za nezákonné," sdělila mluvčí.

Mluvčí ÚOHS naproti tomu uvedl, že Rafaj ve svém druhostupňovém rozhodnutí o pokutě za porušení zákona o veřejných zakázkách vzal argumenty Třebíče v úvahu. "Předseda ÚOHS v rozkladovém řízení vypořádal a zamítl všechny námitky zadavatele," podotkl Švanda.

Třebíč podle své mluvčí připravovala zakázku na dopravce ve spolupráci s externím poradcem a je proto přesvědčena o tom, že její ustanovení byla v souladu se zákonem. Jediným důvodem pro uložení pokuty je požadavek města na zajištění krytých stání pro vozový park dopravce. "ÚOHS přitom již v prvoinstančním rozhodnutí uvedl, že zadavatel nemohl údajnou nezákonnost podmínky krytých stání poznat, protože proti ní nikdo nic nenamítal," dodala mluvčí.

Starosta Pavel Janata (KDU-ČSL) už dříve ČTK řekl, že město úřadu doložilo, že za vynaložení nepříliš velkého úsilí bylo v silách každého uchazeče o zakázku krytá stání zajistit. Veřejná zakázka na provozovatele MHD byla vyhlášena loni v květnu. Doplňující dotazy měly tři firmy, ve stanovené lhůtě se však přihlásila s nabídkou pouze jedna, a to dosavadní společnost Trado-Mad.

Trado-Mad spadající do společnosti Icom transport provozuje městské autobusy v Třebíči od roku 2009. Deset linek obsluhuje pomocí 25 vozidel, ročně přepraví 3,5 milionu cestujících. Město je podle Janaty s provozovatelem v zásadě spokojeno. Výdaje na provoz autobusů by letos neměly překročit 41,5 milionu korun, což je zvýšení o tři miliony, uvedl už dříve třebíčský radní Pavel Pacal.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (27.2 + 8.0) *

Zpět na přehled