Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 20. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Topolánek je silný kandidát, může zastavit Zemana, míní list Sme

Topolánek je silný kandidát, může zastavit Zemana, míní list Sme

Topolánek je silný kandidát, může zastavit Zemana, míní list Sme

9.11.2017 10:44, Zdroj: ČTK

Bratislava - Bývalý český premiér Mirek Topolánek vstoupil do souboje o post hlavy státu na poslední chvíli, je ale silným kandidátem, který by prezidenta Miloše Zemana mohl zastavit. Napsal to dnes slovenský list Sme. Lze podle něj dokonce říci, že Topolánek je jako stvořený pro to, aby byl Zemanovým protikandidátem: "Nikdo vhodnější pro zastavení obludy v Česku není." List ale zároveň poznamenává, že morální standard prezidentství je Topolánkovi vzdálený.

Sme soudí, že do zápasu se Zemanem, který se pokusí o znovuzvolení, vstupuje Topolánek nepoměrně lépe vybaven než občanští kandidáti Jiří Drahoš a Michal Horáček. Podle listu může Topolánkova přihláška výrazně zasáhnout do voleb, v nichž bude ve hře celý politický systém. "Byl silným lídrem, zanechal za sebou hlubokou stopu," píše Sme o Topolánkovi.

"Obrovské kouzlo nechtěného, když se tento expředseda ODS a vlády přihlásil - s podpisy deseti senátorů - ve stejný den, kdy jeho bývalý pobočník Marek Dalík nastoupil k výkonu trestu, zároveň ukazuje největší Topolánkovu slabinu," poznamenává deník.

Dalík byl odsouzen k pěti letům odnětí svobody v souvislosti s podvodem při nákupu obrněnců Pandur pro českou armádu.

Slovenský list připomíná i takzvanou kauzu Toskánsko, která vznikla v létě 2009 po zveřejnění fotografií z Topolánkovy dovolené v Itálii, kde byl politik zachycen ve společnosti lobbistů a podnikatelů.

I když odhlédneme od kauzy pandurů, stačí zmínit Toskánsko a "Češi, kteří vědí oč jde, cítí, že základní morální standard pro prezidentství leží pro účastníka tolika skandálů příliš vysoko", píše Sme.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (35.4 + 5.5) *

Zpět na přehled