Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 18. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » TOP 09 míní, že se Parkanová očistí a vrátí se do vedení sněmovny

TOP 09 míní, že se Parkanová očistí a vrátí se do vedení sněmovny

TOP 09 míní, že se Parkanová očistí a vrátí se do vedení sněmovny

13.7.2012 09:25, Zdroj: ČTK

TOP 09 předpokládá, že se Vlasta Parkanová (TOP 09) očistí v kauze nákupu letadel CASA a vrátí se zpět do funkce místopředsedkyně Poslanecké sněmovny. ČTK to po jednání klubu řekl jeho předseda Petr Gazdík. Pokud se Parkanová neočistí, chce podle něj TOP 09 na konci srpna či v září vyjednávat o budoucí podobě vedení dolní parlamentní komory s ostatními politickými stranami.

    Na dnešním jednání poslaneckého klubu padlo v souvislosti s místopředsednickou funkcí také jméno poslance Jiřího Olivy, takový návrh ale nakonec nebude sněmovně předložen. "Věříme, že se Parkanová očistí," zdůraznil Gazdík.

    Sněmovna má nyní pouze dvoučlenné vedení. Kromě předsedkyně Miroslavy Němcové (ODS) nyní může schůze řídit pouze jediný místopředseda, kterým je Lubomír Zaorálek z ČSSD. Parkanová rezignovala ve středu poté, co ji sněmovna v kauze nákupu letadel pro českou armádu vydala k trestnímu stíhání. Už na konci dubna v souvislosti s přechodem své strany do opozice odešla z vedení sněmovny nynější předsedkyně poslaneckého klubu Věcí veřejných Kateřina Klasnová.
   
Gazdík připustil, že nynější podoba vedení sněmovny neodpovídá původním dohodám politických stran.
Opoziční strany, tedy ČSSD a KSČM, trvají na poměrném zastoupení ve vedení sněmovny. V takovém případě by v něm zasedl zástupce komunistů. 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (42.4 + 39.3) *

Zpět na přehled