Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 18. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Toman: Výběrová komise doporučila na šéfa Lesů ČR Gaubeho

Toman: Výběrová komise doporučila na šéfa Lesů ČR Gaubeho

Toman: Výběrová komise doporučila na šéfa Lesů ČR Gaubeho

7.1.2014 19:46, Zdroj: ČTK

Praha - Výběrová komise doporučila ministrovi zemědělství v demisi Miroslavu Tomanovi jako nejvhodnějšího kandidáta na šéfa Lesů ČR ekonomického ředitele podniku Michala Gaubeho. Gaube je v současnosti pověřen řízením podniku. Toman to uvedl v pořadu Impulsy Václava Moravce v Rádiu Impuls.

Toman podle svých slov není v současnosti rozhodnutý, zda Gaubeho do funkce generálního ředitele jmenuje, nebo to nechá na svém nástupci, kterým by měl být Marian Jurečka (KDU-ČSL). S Jurečkou se má setkat ve středu a personální obsazení Lesů ČR by mohlo být jedním z témat schůzky.

Lesy ČR, které vlastní zhruba polovinu tuzemských lesů, jsou bez generálního ředitele od prosince 2012. Loni v prosinci výběrová komise zúžila počet uchazečů z 18 přihlášených na šest. Gaube se podle Tomana ve funkci pověřeného šéfa Lesů osvědčil. Podnik pod jeho vedením vykáže podle ministra zisk okolo pěti miliard korun. Za rok 2012 to bylo 5,5 miliardy Kč. Firma na konci loňského roku odvedla do státního rozpočtu šest miliard korun ze zisků z minulých let.

Poslední generální ředitel LČR Svatopluk Sýkora rezignoval ke konci listopadu 2012. Důvody odstoupení neuvedl, podle některých médií tak učinil na nátlak Tomanova předchůdce Petra Bendla (ODS). Bendl pak vypsal tendr na nového ředitele, ale v březnu jej zrušil. Žádný kandidát prý nevyhověl jeho podmínkám ani požadavkům tehdejšího premiéra Petra Nečase.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (2.2 + 9.1) *

Zpět na přehled