Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 16. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Toman do konce příštího týdne vypíše konkurz na šéfa Lesů ČR

Toman do konce příštího týdne vypíše konkurz na šéfa Lesů ČR

Toman do konce příštího týdne vypíše konkurz na šéfa Lesů ČR

11.9.2013 17:01, Zdroj: ČTK

Praha - Ministr zemědělství Miroslav Toman vypíše do konce příštího týdne výběrové řízení na generálního ředitele státního podniku Lesy České republiky (LČR). Výsledek bude znám až po parlamentních volbách. Toman dopředu zveřejní jména členů odborné komise, která bude nového šéfa firmy spravující polovinu lesů v zemi. ČTK to dnes sdělila mluvčí MZe Dana Večeřová. Řízením podniku je od loňského prosince pověřen ekonomický ředitel Michal Gaube.

"Výběrové řízení musíme vypsat, protože současný provizorní stav, kdy Lesy ČR nemají už od prosince 2012 generálního ředitele, omezuje vypracování dlouhodobých plánů na rozvoj podniku," uvedl Toman. Nejčistším řešením podle něj bude vypsání nového výběrového řízení, do kterého se budou moci přihlásit i noví adepti.

Podle výsledků kontrol, které nechal Toman v LČR provést, je prý hospodaření LČR od Gaubeho nástupu v pořádku a ministr proto jeho pověření prodlouží. Gaube tak povede podnik až do ukončení konkurzu a jmenování nového generálního ředitele.

Ke konci listopadu 2012 rezignoval na pozici šéfa Lesů ČR Svatopluk Sýkora. Důvody své rezignace neuvedl, podle některých médií tak učinil na nátlak Tomanova předchůdce Petra Bendla. Ten následně pověřil vedením Gaubeho s tím, že jde o dočasné řešení. Zároveň ministerstvo vypsalo tendr na nového generálního ředitele. V polovině letošního března ho však Bendl zrušil, protože prý kandidát nevyhověl jeho podmínkám, ani požadavkům premiéra Petra Nečase. Bendl pak uvedl, že nový tendr zprostředkuje personální agentura. Do Bendlova opuštění úřadu se tak však nestalo.

Ministerstvo se do poslední chvíle bránilo zveřejnit složení komise, která měla kandidáta vybrat a ministrovi jej doporučit. Členkou komise byla mimo jiné tehdejší šéfka kabinetu premiéra Petra Nečase Jana Nagyová, která je v současné době stíhaná pro podezření z korupce a zneužívání Vojenského zpravodajství.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (13.8 + 37.7) *

Zpět na přehled