Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Ťok rezignoval na funkci prezidenta Americké obchodní komory

Ťok rezignoval na funkci prezidenta Americké obchodní komory

Ťok rezignoval na funkci prezidenta Americké obchodní komory

24.11.2014 14:07, Zdroj: ČTK

Praha - Dan Ťok, který bude od příštího čtvrtka ministrem dopravy, rezignoval na funkci prezidenta Americké obchodní komory v České republice (AmCham). Jeho nástupce by měl být zvolen do dvou týdnů, sdělila dnes ČTK mluvčí komory Veronika Szentiványiová. Ťok byl prezidentem komory zvolen letos v červnu.

"Pan Ťok oznámil členům svou rezignaci v minulém týdnu," uvedla Szentiványiová. Zvolení nového prezidenta a nového člena představenstva bude ohlášeno na webu. Do té doby přebírá veškeré povinnosti první viceprezident Zdeněk Vilímek.

Ťoka jmenuje prezident Miloš Zeman novým ministrem dopravy 4. prosince. Dnes už bývalého šéfa stavební společnosti Skanska, kterému je 55 let, navrhlo na post ministra hnutí ANO po rezignaci Antonína Prachaře.

Americká obchodní komora má 343 členů z řad amerických firem podnikajících v Česku. V minulosti stála například u zrodu Platformy pro veřejné zakázky a zveřejnila seznaym 39 bodů, které mají v Česku potlačit korupci u výběrových řízení na veřejné zakázky. Platformu vedl právě Ťok.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (10.0 + 10.4) *

Zpět na přehled