Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 20. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Termín dostavby D47 je kvůli podfinancování ohrožený

Termín dostavby D47 je kvůli podfinancování ohrožený

Termín dostavby D47 je kvůli podfinancování ohrožený

6.12.2011 19:16, Zdroj: ČTK

Termín dostavby příhraničního úseku dálnice D47 je ohrožený kvůli nedostatku financí ve Státním fondu dopravní infrastruktury (SFDI) na rok 2012. Zprávu o stavu přípravy a výstavby D47, která tento stav konstatuje, předloží ministr dopravy Pavel Dobeš na středečním zasedání vlády. Materiál je veden v režimu "pro informaci", kabinet tedy o něm zřejmě jednat nebude.

Úsek měl být podle aktuálního časového harmonogramu hotový v průběhu příštího roku v návaznosti na zprovoznění navazujícího úseku polské dálnice A 1. Podle původního projektu měla být 80 kilometrů dlouhá D47 dokončená do roku 2010.

V provozu jsou nyní úseky Lipník nad Bečvou - Bělotín - Bílovec - Ostrava - Bohumín. Do dokončení úseku Bohumín - státní hrance bude doprava z dálnice D 47 ve směru do Polska vedena z Bohumína po silnici I/67 na silniční hraniční přechod Bohumín - Chalupki, uvedlo ministerstvo dopravy.

Dálnici se v minulosti nevyhnuly komplikace v podobě reklamačních řízení. V současnosti řeší Ředitelství silnic a dálnic spor ohledně zvlněné vozovky na úseku, postaveném konsorciem firem v čele se společností ODS-Dopravní stavby Ostrava, kterou v roce 2009 převzala Eurovia CS. Podle ředitelství zhotovitel nedodržel stavební postup tím, že použil chemicky nestabilní stavební odpad i v horních vrstvách stavby. Firma to odmítá.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (13.3 + 6.9) *

Zpět na přehled