Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 25. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Teplárna v Hlinsku navrhuje centrální vytápění nového centra

Teplárna v Hlinsku navrhuje centrální vytápění nového centra

Teplárna v Hlinsku navrhuje centrální vytápění nového centra

8.7.2010 10:37, Zdroj: ČTK

Multifunkční centrum v Hlinsku na Chrudimsku bude po dokončení vytápět kombinovaný zdroj tepla. Místní teplárna navrhuje centrální zdroj, který je podle ní výhodnější. ČTK to řekl jednatel Teplárenské společnosti Hlinsko Václav Pech. Podle místostarosty Pavla Šotoly ale firma přišla s návrhem pozdě.
    "Připojení objektu na centrální zdroj tepla znamená dle nezávislého auditora snížení jak investičních, tak provozních nákladů," uvedl Pech.
    Audit vyčíslil úsporu za 15 let na 4,6 milionu korun. Teplárna poměrně nedávno dokončila kotel na biomasu. Očekává se, že tempo růstu ceny biomasy bude pozvolnější než u plynu, uvedl Pech.
    Podle Šotoly ale měnit projekt, když už stavba pokročila, není možné. Město získalo na multifunkční centrum evropské dotace, jejich udělení podmínilo i to, že bude vytápěné pomocí tepelných čerpadel, solárních panelů a plynem.
    "V tuto chvíli není prostor projekt měnit. Kdyby teplárna dokončila kotel na biomasu na podzim, jak plánovala, šlo by s tím něco dělat. Ale dostala se do skluzu a kotel zprovoznila až na konci dubna," řekl místostarosta.
    Město chce dokončit centrum na podzim. Utratí za něj 145 milionů korun, necelých 64 milionů korun dostane z evropských dotací. Centrum vzniká rekonstrukcí bývalého středního odborného učiliště a dostavbou dvou hlavních sálů. Ve středisku se uplatní široké spektrum kulturních aktivit.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Známka: 3, počet hlasů: 2.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (24.3 + 15.5) *

Zpět na přehled