Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 22. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Tendr Prostějova na sportovní centrum je u soudu

Tendr Prostějova na sportovní centrum je u soudu

Tendr Prostějova na sportovní centrum je u soudu

10.8.2015 14:35, Zdroj: ČTK

Brno - Radnice v Prostějově a Domovní správa Prostějov se brání pokutám 200.000 korun, které dostaly letos v květnu od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Město i firma podaly správní žaloby ke Krajskému soudu v Brně. ČTK to dnes řekla mluvčí soudu Lenka Smutná Polachová. Domovní správa, která je právním nástupce společnosti MI PRO STAV, i město mají platit pokuty za výstavbu sportovního centra v ceně 200 milionů korun.

Případ se táhne už od roku 2005. Přezkoumával jej Krajský soud v Brně i Nejvyšší správní soud. Původně mělo město platit půl milionu korun a Mi Pro Stav 10.000 Kč.

ÚOHS některé své závěry přeformuloval. Prostějov i Mi Pro Stav spolu uzavřely v roce 2005 dohodu o privátním partnerství. Následně pak byla bez výběrového řízení uzavřena smlouva na samotnou výstavbu centra s firmami Navrátil a Pozemstav, což byla podle ÚOHS chyba. "Tento postup mohl podstatně ovlivnit hodnocení nabídek," uvedl v květnovém rozhodnutí předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Prostějovská radnice se v minulosti v případu obhajovala například tím, že se na projektu v první fázi finančně nepodílela. Areál se třemi bazény, téměř 100 metrů dlouhým tobogánem, trojskluzavkou a dalšími atrakcemi je v provozu od srpna 2006.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (34.1 + 27.1) *

Zpět na přehled