Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 26. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Tendr na psychiatrii v Pardubicích byl zrušen pro možné pletichy

Tendr na psychiatrii v Pardubicích byl zrušen pro možné pletichy

Tendr na psychiatrii v Pardubicích byl zrušen pro možné pletichy

22.8.2018 16:37, Zdroj: ČTK

Pardubice - Společnost Nemocnice Pardubického kraje (NPK) zrušila tendr na stavbu pavionu psychiatrie v Pardubické nemocnici a dnes rozeslala účastníkům výběrového řízení oznámení o zrušení soutěže. Důvodem bylo podezření, že se účastníci tendru mezi sebou domluvili. Novou soutěž by měly vyhlásit společně Pardubický kraj a NPK.

"V momentě, kdy bude účastníkům oznámení doručeno, začínají běžet zákonné lhůty pro podání námitek," uvedla mluvčí společnosti Kateřina Semrádová.

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) minulý pátek uvedl, že v předchozích dnech dostal informaci, jaká bude nejnižší nabídková cena a kdo ji předloží. Vedení kraje i společnost NPK podaly kvůli tomu trestní oznámení na neznámého pachatele s podezřením na pletichy při veřejné soutěži, hejtmanství rovněž vyslalo do nemocnice kontrolu této i jiných veřejných zakázek společnosti NPK.

V tendru se vyhodnocovaly nabídky pěti subjektů. Obálky s nabídkami se otvíraly ve čtvrtek 16. srpna. Předpokládaná cena zakázky činila 223,5 milionu korun, nejnižší podaná nabídka byla 257,5 milionu korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (36.2 + 31.0) *

Zpět na přehled