Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Tendr na IT služby k sociálním dávkám bude řešit soud

Tendr na IT služby k sociálním dávkám bude řešit soud

Tendr na IT služby k sociálním dávkám bude řešit soud

2.1.2014 15:50, Zdroj: ČTK

Brno - Zrušeným tendrem na IT služby souvisejícím s výplatou sociálních dávek se bude zabývat Krajský soud v Brně. K soudu se odvolala společnost Fujitsu Technology Solutions, která zakázku dostala a až do konce loňského roku realizovala. ČTK to řekla mluvčí soudu Miroslava Sedláčková. Podle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) v tendru byly chyby. Úřad také v prosinci vydal zákaz plnění smlouvy.

Úřadu práce ČR dnes uvedl, že jej v důsledku změny systému čeká další mimořádně náročné období. Bude muset ověřovat data u statisíců klientů.

"V tuto chvíli prosíme veřejnost o pochopení v případech, kdy bude nutné upravit na některých pracovištích dobu vyhrazenou pro osobní kontakt s klienty. Zaměstnanci Úřadu práce budou muset v několika příštích týdnech věnovat více času administrativě, aby se přechod a zejména převod dat podařil," uvedla dnes generální ředitelka Úřadu práce ČR Marie Bílková.

Podle Sedláčkové společnost Fujitsu žádá o odkladný účinek žaloby. V případě jeho schválení to může teoreticky znamenat odložení platnosti rozhodnutí ÚOHS. Odkladný účinek soud schvaluje pouze ve výjimečných případech. Žaloba firmy je čerstvá, soud ji obdržel 29. prosince loňského roku.

Podle ÚOHS v zakázce na IT služby související s výplatou sociálních dávek byly chyby. Ministerstvo vnitra dostalo od úřadu půlmilionovou pokutu. ÚOHS se případem zabýval opakovaně. Původně mělo za chyby platit půlmilionovou pokutu i ministerstvo práce a sociálních věcí. Předseda ÚOHS Petr Rafaj resortu v aktuálním rozhodnutí pokutu prominul. Ministerstvo vnitra v případu figuruje jako centrální zadavatel. Pokutě se může bránit podáním žaloby ke Krajskému soudu v Brně.

Tendr hraje roli v policejním obvinění odvolaného náměstka ministra práce Vladimíra Šišky. Kriminalisté Šišku spolu s ředitelem odboru informatiky Milanem Hojerem viní z podplácení, firmě OKsystem prý nabídli přidělení jiné, nejméně stomilionové zakázky právě za stažení stížnosti u antimonopolního úřadu.

Plnění zakázky dosud realizovala společnost Fujitsu Technology Solutions. Česko s ní mělo smlouvu od roku 2008, uzavřelo ji ministerstvo vnitra jako centrální zadavatel.

vrn jpt

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (4.0 + 22.2) *

Zpět na přehled