Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 23. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » SŽDC po předchozích ztrátách měla loni zisk dvě miliardy Kč

SŽDC po předchozích ztrátách měla loni zisk dvě miliardy Kč

SŽDC po předchozích ztrátách měla loni zisk dvě miliardy Kč

19.1.2012 13:28, Zdroj: ČTK

Správa železniční dopravní cesty(SŽDC) loni vykázala zisk dvě miliardy korun. Je to poprvé, kdy nebyla ve ztrátě. Provozní zisk (EBITDA) přesáhl šest miliard korun. Novinářům to dnes řekl ministr dopravy Pavel Dobeš (VV). 

Zlepšení státní organizace dosáhla snížením nákladů na provoz budov a komunikační technologie. Podnik také uspořil na mzdách zhruba 500 milionů korun, když propustil 1100 zaměstnanců. Nyní má 18.040 zaměstnanců. Plánuje snížení jejich počtu na 17.500. 

Cílem SŽDC v letošním roce je udržení kladného hospodářského výsledku i přes snížení neinvestiční dotace o 11 procent, tedy o 0,5 miliardy korun. Na investice chce správa letos vložit 8,6 miliardy korun. Budou směřovat především do 3. a 4. koridoru, ale také do některých akcí na prvním koridoru. 

SŽDC chce letos uzavřít s Českými drahami (ČD) dohodu o majetkovém vyrovnání. Do dvou měsíců by se mělo dojednat převedení pozemků pod kolejemi, některé úseky traťových částí a technologické budovy, které SŽDC potřebuje ke své činnosti. Celkem se jedná o majetek v hodnotě jednotek miliard korun. "Diskutuje se i scénář, jakým způsobem by SŽDC mělo převzít železniční staniční budovy," řekl Pavel Habarta pověřený řízením SŽDC.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (2.2 + 46.2) *

Zpět na přehled