Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Systém sdílených kol začne v Kladně fungovat od konce dubna

Systém sdílených kol začne v Kladně fungovat od konce dubna

Systém sdílených kol začne v Kladně fungovat od konce dubna

4.4.2019 12:53, Zdroj: ČTK

Kladno - Systém sdílených kol začne v Kladně znovu fungovat od konce dubna. Provozovat jej bude společnost Rekola, která předloni ve městě už sdílená kola provozovala v pilotním projektu. Loni ve městě fungoval systém sdílených elektrokol, který zavedlo minulé vedení města a současné ho kvůli vysokým nákladům zrušilo. Letos by Kladeňáci do konce listopadu měli mít k dispozici až 80 sdílených kol. ČTK o tom dnes informovala mluvčí kladenské radnice Štěpánka Filipová.

Město nedávno vypsalo na provozovatele sdílených kol tendr, který ale zrušilo. Přihlásil se pouze jeden uchazeč, který nesplnil zadání, překročil požadovanou cenu. Společnost Rekola město vybralo na základě poptávky mapující situaci na trhu. "Služba za cca sedm měsíců bude stát 987.000 korun bez DPH," uvedla mluvčí.

Vedení města řeší i osud čtyřiceti elektrokol, která radnice v minulosti koupila od společnosti Homeport. Kladno loni provozovalo 80 sdílených elektrokol, 40 kol koupilo, 40 mělo zapůjčeno. Systém město stál kolem sedmi milionů korun.

Se společností Rekola se podle kladenského radního Tomáše Kutila (Kladeňáci) nakonec podařily vyjednat výrazně lepší podmínky, než byly v nabídce ve výběrovém řízení. Ostatní oslovení dodavatelé podle něj uvedli, že nejsou schopni na letošní sezonu kola zajistit.

"Nyní budeme souběžně s dočasným provozem nové služby sdílených kol připravovat zadávací dokumentaci tak, abychom mohli veřejnou zakázku vyhlásit znovu," dodal Kutil.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (45.0 + 19.2) *

Zpět na přehled