Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Svijany přišly o poslední možnost ubránit se pokutě

Svijany přišly o poslední možnost ubránit se pokutě

Svijany přišly o poslední možnost ubránit se pokutě

9.12.2016 10:40, Zdroj: ČTK

Brno - Svijany na Liberecku přišly o poslední možnost, jak se bránit pokutě 75.000 korun, kterou dostaly od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za chyby v zakázce na výstavbu kanalizace. Pokuta je za netransparentní losování, kterým se omezoval počet uchazečů o zakázku. Stanovisko vedení obce ČTK zjišťuje.

Svijany se pokutě bránily nejdříve neúspěšně u Krajského soudu v Brně, nyní jejich kasační stížnost zamítl i Nejvyšší správní soud, jak uvádí na svém webu.

Svijany jsou jedním z osmi zadavatelů zakázek, u kterých ÚOHS před třemi lety dospěl k závěru, že se manipulovalo s losováním. Mezi pokutované tehdy patřily i Povodí Vltavy, města Šternberk a Kostelec nad Labem, obec Cítov, Jihočeský kraj a Správa silnic Olomouckého kraje.

Zužování počtu uchazečů bylo vzhledem k problematičnosti ze zákona o veřejných zakázkách vypuštěno od 1. dubna 2012 a zadavatelé je nesmějí využívat.

Svijany původně dostaly pokutu 150.000 korun, předseda ÚOHS Petr Rafaj ji ale snížil na polovinu. Platnost jeho rozhodnutí letos v únoru potvrdil Krajský soud v Brně a nyní i Nejvyšší správní soud.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (34.7 + 38.8) *

Zpět na přehled