Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 20. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Svědci u soudu v Kroměříži potvrdili, že policista prodával drogy

Svědci u soudu v Kroměříži potvrdili, že policista prodával drogy

Svědci u soudu v Kroměříži potvrdili, že policista prodával drogy

23.10.2018 11:56, Zdroj: ČTK

Kroměříž - Několik svědků dnes u kroměřížského okresního soudu potvrdilo, že jim obžalovaný Lukáš Jakubec jako policista prodával pervitin. Někdejší pracovník obvodního oddělení policie v Bystřici pod Hostýnem je od loňska stíhaný za prodej drog, zneužití pravomoci úřední osoby, přijetí úplatku a vydírání. V případě prokázání viny mu hrozí až deset let vězení. Obžalobě čelí i jeho manželka Lucie, která podle spisu nejméně v jednom případě předala pervitin další osobě.

Odběr pervitinu od obžalovaného dnes u hlavního líčení připustilo hned šest svědků. Zatímco někteří potvrdili pouze jednotlivé případy, další mluvili o desítkách setkání, při kterých od Jakubce koupili drogy. Zaplacené částky se podle nich s ohledem na množství dodané drogy obvykle pohybovaly od 500 do 1000 korun. "Párkrát mi dal pervitin. Dohromady tak za 20.000 korun. Kromě peněz po mně nic nechtěl," řekl jeden ze svědků.

Jakubec, který byl kvůli kauze od policie propuštěn, už dříve u soudu vinu odmítl. Hájil se tím, že chtěl prostřednictvím drog proniknout do kriminálního prostředí a získávat o něm informace. Ty mu údajně měly pomoci v rozkrývání trestné činnosti v regionu. Informátorům prý za jejich "služby" poskytoval pervitin. V přípravném řízení se však Jakubec k trestné činnosti doznal, uvedl i to, že byl uživatelem drog. Jeho žena před soudem vypovídat odmítla, hrozí jí až pět let vězení.

Poznatek o údajném prodeji drog policistou získala loni Národní protidrogová centrála. Následně případ začala vyšetřovat Generální inspekce bezpečnostních sborů. Podle obžaloby v průběhu minimálně jednoho roku, a to i při službě, prodal Jakubec opakovaně pervitin konzumentům, za což převzal finanční hotovost v řádech statisíců korun.

Podle spisu se muž při své policejní práci také dozvěděl o vloupání do objektu, které měly spáchat dvě osoby s kriminální minulostí. Muž dotyčné lidi údajně znal a za neřešení jejich případu si řekl o úplatek ve výši několik desítek tisíc korun. Oba muži, kteří jsou za vloupání stíhaní, u soudu potvrdili, že je policista o úplatek v souhrnné výši 30.000 korun skutečně požádal. "Jakubec mi řekl, že mě nezavře s tím, že to bude stát 15.000. Moje matka mu pak ve dvou splátkách zaplatila 10.000," uvedl jeden z nich.

Hlavní líčení bude pokračovat 13. prosince.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (0.4 + 27.5) *

Zpět na přehled