Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 21. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Švachulu by v radě části Brno-střed mohla nahradit Oulehlová

Švachulu by v radě části Brno-střed mohla nahradit Oulehlová

Švachulu by v radě části Brno-střed mohla nahradit Oulehlová

12.3.2019 10:33, Zdroj: ČTK

Brno - Radního městské části Brno-střed Jiřího Švachulu (ANO) by mohla na místě v radě nahradit zastupitelka Ludmila Oulehlová (ANO). Má podporu i důvěru brněnské organizace ANO a zastupitelského klubu ANO v městské části. ČTK to dnes řekla Karin Karasová pověřená vedením brněnské organizace hnutí. Švachula stejně jako další čtyři lidé skončil ve vazbě po policejní razii na radnici kvůli podezření z ovlivňování investičních zakázek. Hrozí jim 10,5 roku až 16 let vězení. Policie obvinila celkem devět lidí, čtyři jsou na svobodě.

Zástupci hnutí ANO se shodli, že by měl Švachula na funkci v radě rezignovat, jinak bude na středečním zastupitelstvu odvolán. Městská i krajská organizace ANO se také usnesly na tom, že dají předsednictvu hnutí návrh na vyloučení Švachuly i Petra Liškutina, který je ve spojitosti s kauzou rovněž ve vazbě. Liškutin je vedoucím odboru investic městské části Brno-střed a také místostarostou Brna-Ivanovic. Podle zástupců ANO by také měli složit mandáty v zastupitelstvech. Liškutina už také vyzvali k tomu, aby rezignoval na funkci místostarosty. Brno-střed za něj bude hledat náhradu jako za vedoucího odboru, uvedl starosta Vojtěch Mencl (ODS).

ANO má v části Brno-střed čtyři lidi v radě včetně místostarostů Martina Landy a Martina Schwaba a také dalšího uvolněného zastupitele Pavla Dvořáka. Oulehlová je podle kandidátní listiny další v řadě, která by se měla do rady dostat. "Má podporu i důvěru. Základ ale je, jestli se na tom dohodnou i koaliční partneři," uvedla Karasová.

ANO je v koalici s ODS a KDU-ČSL. Na pondělní schůzce jim nabídlo Švachulův odchod z rady i přenechání oblasti investic někomu z koaličních partnerů. ODS i KDU-ČSL o tom dnes budou jednat. "Čekáme, jestli je ta naše nabídka uspokojí. Jméno nového radního je až dalším krokem," poznamenal místostarosta za ANO Landa. Podle něj je možné, že by se po Švachulovi ujal oblasti investic starosta Mencl, zatím to ale není jasné. Mencl dnes ČTK řekl, že vše dnes projedná klub ODS. Jednat budou i lidovci.

Policie zasahovala na radnici od čtvrtka do soboty. Zajímala se především o zakázky z investičního odboru. Devět lidí viní z účasti na organizované zločinecké skupině, zjednání výhody při zadávání veřejných zakázek a z úplatkářských trestných činů. Pěti lidem, kteří skončili ve vazbě, hrozí 10,5 roku až 16 let vězení. Kromě Švachuly a Liškutina jsou to podnikatelé Petr Kalášek, Pavel Ovčarčin a Lubomír Smolka.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (21.4 + 9.4) *

Zpět na přehled