Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 22. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Studenti SŠ začnou dnes skládat didaktické testy státní maturity

Studenti SŠ začnou dnes skládat didaktické testy státní maturity

Studenti SŠ začnou dnes skládat didaktické testy státní maturity

2.5.2019 00:25, Zdroj: ČTK

Praha - Na středních školách dnes maturanti začnou skládat didaktické testy, které jsou součástí státní maturity. Testy navážou na písemnou část zkoušky z češtiny a cizích jazyků, která se konala 10. a 11. dubna. Dnes je na programu test z matematiky a angličtiny. Tyto předměty patří u státní maturity mezi povinně volitelné.

V pátek maturanty čeká test z češtiny, který je pro všechny povinný. Podle údajů Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat), které státní maturity organizuje a vyhodnocuje, by ho mělo skládat 68.115 středoškoláků, tedy asi o 800 více než před rokem. Po češtině pak někteří budou psát ještě test z některého z dalších volitelných cizích jazyků. Patří mezi ně němčina, španělština, francouzština a ruština.

Státní maturita se v současnosti skládá ze dvou předmětů. Kromě povinné češtiny si středoškoláci vybírají mezi matematikou a cizím jazykem, kterému letos daly přednost zhruba čtyři pětiny maturantů. Zájem o matematiku, na níž každoročně ztroskotá nejvíc studentů, ve srovnání s loňskem letos opět klesl. Zvolilo si ji 21,4 procenta přihlášených, což je o 1,5 procentního bodu méně než před rokem.

Z cizích jazyků dominuje angličtina, kterou si vybralo více než 50.000 středoškoláků. Je to kolem 95 procent těch, kteří se rozhodli pro cizí jazyk. Necelá tři procenta si zvolila němčinu, ještě méně ruštinu, španělštinu nebo francouzštinu.

Nepovinná zkouška Matematika+, která je obtížnější verzí testu z matematiky, se letos uskuteční v pondělí 6. května.

Ředitelé středních škol obdrží výsledky testů od Cermatu 15. května. Nejpozději další den je musí sdělit žákům. Výsledky písemných prací se ředitelé dozvědí později, ale vždy do začátku ústní maturity daného žáka. Ústní zkoušky státních maturit i zkoušky na úrovni školy se budou konat mezi 16. květnem a 10. červnem. Konkrétní termíny vypisují ředitelé škol. Všichni úspěšní maturanti by měli dostat maturitní vysvědčení do 12. června.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (18.2 + 7.5) *

Zpět na přehled