Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 25. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Studenti dnes dostávají vysvědčení z opravných maturit

Studenti dnes dostávají vysvědčení z opravných maturit

Studenti dnes dostávají vysvědčení z opravných maturit

26.9.2011 08:12, Zdroj: ČTK

Maturanti, kteří v září skládali opravné zkoušky, dnes dostávají vysvědčení. Výsledky dostanou školy elektronicky nejpozději do dnešního rána, vysvědčení poté jen vytisknou. U řádného termínu státních maturit propadla pětina studentů, někteří ještě mají šanci dostat se v tomto akademickém roce na vysněnou univerzitu. Čtvrtina studentů se ale k opravným maturitám nedostavila.

"Vím, že 5000 studentů vůbec nepřišlo k opravnému kolu. Jinými slovy pravděpodobně řekli, že na to nejsou připraveni a budou opakovat," uvedl ministr školství Josef Dobeš (VV). Statistiky o úspěšnosti při opravných zkouškách ale ministerstvo teprve připravuje.

Opravné zkoušky začaly na začátku září ústním zkoušením, od poloviny měsíce pak studenti psali písemné práce a didaktické testy. Písemná část se konala na 198 spádových školách. Na 43 procent zkoušek skládali studenti z českého jazyka, 30 procent z cizího jazyka a 27 procent z matematiky.

Studenti, kteří při opravném termínu uspěli, mají ještě šanci dostat se na vysokou školu, leckde totiž ještě nezačal akademický rok.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (13.7 + 45.8) *

Zpět na přehled