Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 20. 10. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Středočeští STAN navrhují na šéfa kontrolního výboru Macháčka

Středočeští STAN navrhují na šéfa kontrolního výboru Macháčka

Středočeští STAN navrhují na šéfa kontrolního výboru Macháčka

14.11.2017 13:33, Zdroj: ČTK

Praha - Klub středočeských zastupitelů STAN navrhuje na předsedu krajského kontrolního výboru odvolaného radního Martina Macháčka (za STAN). Novinářům to dnes řekl předseda středočeské organizace STAN Věslav Michalik. Ve středních Čechách se nedávno rozpadla původní koalice ANO, STAN, ODS a Nezávislých Středočechů, kraj nyní vedou ANO a ČSSD s podporou komunistů a obsazují se znova výbory a komise.

Původně se uvažovalo o tom, že v čele výboru zasedne bývalý náměstek za Nezávislé Středočechy Daniel Marek, nabídku koalice ale odmítl. Michalik míní, že by tato funkce měla náležet nejsilnějšímu opozičnímu uskupení, tedy Starostům. Další opoziční strana, ODS, to podle něj nezpochybňuje.

Macháčkovo působení ve funkci radního pro investice, majetek a veřejné zakázky strany bývalé opozice a nyní koalice kritizovaly. Také podle hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO) Macháček svůj odbor špatně řídil a kraj kvůli němu málo investoval. Zástupci STAN kritiku odmítli a označili ji za účelovou. Macháček i další radní za STAN, ODS a Nezávislé Středočechy byli nakonec odvolání a změnilo se vedení kraje.

"Žádné další jméno nemáme odsouhlaseno," řekl Michalik k Macháčkově nominaci. Personální obsazení podle něj chtějí Starostové dořešit příští týden. Jednání zastupitelstva, které bude volit předsedu výboru i řešit další důležité otázky včetně rozpočtu na příští rok, bylo svoláno na 5. prosince.

"My máme pocit, že by nám nikdo naše kandidáty na tu funkci kádrovat neměl, nicméně cítíme, že nová koalice chce personální obsazení předjednat a řekněme nějakým způsobem odsouhlasit," tvrdí Michalik. S tímto postupem nesouhlasí. Podotkl, že když byl do funkce šéfa výboru navržen bývalý hejtman za ČSSD Josef Řihák, Starostové to také nerozporovali, byť se jim návrh nelíbil. "Nebyli jsme z toho nadšeni, ale nějaké kádrování jsme nepřipouštěli," dodal Michalik.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (33.8 + 42.9) *

Zpět na přehled