Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 25. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Středočeský kraj se chce obrátit na soud kvůli maturitám

Středočeský kraj se chce obrátit na soud kvůli maturitám

Středočeský kraj se chce obrátit na soud kvůli maturitám

13.7.2011 07:55, Zdroj: ČTK

Středočeský kraj chce po ministerstvu školství 2,7 milionu korun jako nedoplatek za maturity. Podle náměstka středočeského hejtmana a stínového ministra školství Marcela Chládka (ČSSD) proto dají celou věc ještě tento týden k soudu. Ministrovi Josefu Dobešovi (VV) prý totiž v červnu poslali fakturu, na kterou jeho úřad vůbec nereagoval. Podle Chládka budou Středočechy pravděpodobně následovat i další kraje. Reakci ministerstva ČTK zjišťuje.

"29. 6. vypršel ministerstvu termín faktury," řekl dnes novinářům Chládek s tím, že chtějí, aby soud ministerstvu nařídil požadovanou částku zaplatit. Ministerstvo poslalo krajům na jednoho maturanta 120 korun navíc na administrativu, Středočeský kraj tak dostal celkem 885.000 korun. Skutečné náklady na tisk, papíry a další náležitosti prý byly ale 3,6 milionu. Chládek také uvedl, že o tomto kroku už mluvili se šéfem Asociace krajů Michalem Haškem (ČSSD) a je možné, že je budou ostatní kraje následovat.

Hašek už minulý týden vyčíslil náklady krajů na maturity na 44,5 milionu korun, ministerstvo však školám poslalo na pokrytí nákladů na maturitní administrativu jen 12 milionů. "Nevidím důvod, proč posílat další peníze," ohradil se ministr Dobeš s tím, že už předtím vyčlenili na odměny maturitním komisařům a hodnotitelům 60 milionů.

Státní maturity se připravovaly 14 let, přišly celkem na 680 milionů korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (47.0 + 20.4) *

Zpět na přehled