Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Středočeský kraj porušil zákon o zakázkách

Středočeský kraj porušil zákon o zakázkách

Středočeský kraj porušil zákon o zakázkách

3.8.2010 15:15, Zdroj: ČTK

Středočeský kraj porušil zákon o veřejných zakázkách, když zrušil více než čtyřicetimilionový tendr na jednotnou komunikační infrastrukturu svých zdravotnických zařízení. ČTK to potvrdil předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj. Podle mluvčí kraje Berill Maschekové zadavatel ještě rozhodnutí neobdržel a jeho další postup vyplyne až ze seznámení se s jeho obsahem.

Podle ÚOHS kraj porušil zákon o veřejných zakázkách tím, že nesplnil podmínky pro zrušení zadávacího řízení. "Rozhodnutí je nepravomocné, běží patnáctidenní lhůta k podání rozkladu," uvedl Rafaj. Právě jeho rozkladová komise by v případě odvolání kraje případ znovu posuzovala.

Na postup zadavatele si stěžoval jeden z uchazečů GTS Novera. Podle ředitele společnosti pro veřejný sektor Tomáše Pfeffera kraj výběrové řízení zrušil neprávem poté, co výběrová komise doporučila vyloučit nabídku jeho firmy pro formální chyby, uvedla dnes Mladá fronta Dnes. Ve hře by tak zůstala jen společnost Telefónica O2, jejíž nabídka byla nepatrně vyšší - 42,5 milionu korun oproti 41,8 milionu korun.

Podle deníku má Pfeffer důkazy o tom, že nabídka jeho společnosti všechny vytýkané náležitosti měla. Tvrdí, že za zrušením výběrového řízení mohlo stát to, že si někdo hrozící neoprávněné vyloučení GTS uvědomil, a proto raději "shodil" celou soutěž. "Naše vyloučení by totiž nikdy nemohli obhájit, stejně jako celé zrušení," dodal pro MfD Pfeffer.

Středočeský kraj se závěry antimonopolního úřadu nesouhlasí. Soutěž byla podle něj zrušena v souladu se zákonem. "Pokud by rozhodnutí ÚOHS bylo konečné, může kraj ekonomicky poškodit, neboť dle našich informací nabídka, kterou GTS Novera předložila, nebyla kompletní a konečná cena může být nakonec vyšší, než nabídka druhé společnosti," uvedla Mascheková. Podle ní si kraj vypsáním nové soutěže sliboval, že se do ní přihlásí více uchazečů, kteří nabídnou i nižší cenu.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (13.9 + 35.2) *

Zpět na přehled