Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Středočeský kraj podá správní žalobu proti rozhodnutí ÚOHS

Středočeský kraj podá správní žalobu proti rozhodnutí ÚOHS

Středočeský kraj podá správní žalobu proti rozhodnutí ÚOHS

14.12.2015 16:24, Zdroj: ČTK

Milovice (Nymbursko) - Středočeský kraj se chce bránit správní žalobou proti rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Ten minulý týden rozhodl, že úřad musí zaplatit čtvrtmilionovou pokutu za chybný výběr strategického partnera na využití území v bývalém výcvikovém prostoru Mladá v Milovicích na Nymbursku. Středočeský kraj pokutu zaplatí, ale proti rozhodnutí se bude bránit soudní cestou, informovala dnes ČTK mluvčí kraje Nicole Mertinová. Původně měl kraj zaplatit milion korun, předseda ÚOHS Petr Rafaj ale pokutu snížil.

Firmy, které se do výběrového řízení hlásily, měly také povinnost demolovat některé stavby. To je jeden z důvodů, proč měl být podle ÚOHS vypsán tendr podle zákona o veřejných zakázkách. Kraj se hájil tím, že součástí smlouvy s vybranou firmou není úplatné poskytnutí dodávek nebo služeb či úplatné provedení stavebních prací. Tuto argumentaci ale ÚOHS neuznal. Investorská firma Mladá RP si pozemek v Milovicích pronajala od Středočeského kraje, aby zde vybudovala investiční zónu.

"Vzhledem k tomu, že odůvodnění rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže o rozkladu je v podstatě shodné s odůvodněním původního rozhodnutí, se kterým se Středočeský kraj neztotožnil, a vzhledem k tomu, že proti rozhodnutí o rozkladu není možné podat odvolání, budeme se proti uvedenému rozhodnutí ÚOHS bránit soudní cestou, tedy správní žalobou," uvedla Mertinová.

Bývalý vojenský prostor v Milovicích je největším brownfieldem v Česku. Demolice, jenž začaly na začátku loňského roku, se týkají více než 300 budov, které tam zůstaly po odchodu okupačních sovětských vojsk v roce 1991. Náklady na jejich likvidaci se na začátku prací odhadovaly na 160 milionů korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (2.5 + 19.1) *

Zpět na přehled