Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Středočeský kraj dostal od ÚOHS pokutu 70.000 korun

Středočeský kraj dostal od ÚOHS pokutu 70.000 korun

Středočeský kraj dostal od ÚOHS pokutu 70.000 korun

18.11.2013 10:51, Zdroj: ČTK

Brno - Středočeský kraj dostal od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 70.000 korun. Nezákonně dělil zakázky, když vybíral firmy, které mu analyzovaly situaci krajského školství nebo venkova. Pokuta je pravomocná. ČTK to zjistila z webu ÚOHS.

Celkem ÚOHS přezkoumával čtyři zakázky z roku 2011. Středočeský kraj je vypisoval samostatně. Oslovoval přímo od tří do pěti zájemců. Každá zakázka měla předpokládanou hodnotu 720.000 korun bez DPH. Podle ÚOHS je měl ale zadat společně a vypsat na tendr otevřenou soutěž.

Podle předsedy ÚOHS Petra Rafaje mohl postup Středočeského kraje podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky. Analýzy, které si kraj nechal zpracovat, se týkaly školství, sociální oblasti, inovačního potenciálu kraje a venkova v kontextu regionálního rozvoje. Středočeský kraj se může ještě pokutě bránit podáním žaloby ke Krajskému soudu v Brně.

ÚOHS se v minulosti zabýval i jinými tendry kraje. V roce 2010 rozhodl, že kraj porušil zákon o veřejných zakázkách, když zrušil více než čtyřicetimilionový tendr na jednotnou komunikační infrastrukturu svých zdravotnických zařízení.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (44.1 + 27.0) *

Zpět na přehled