Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Středočeský kraj dostal od ÚOHS pokutu 150.000 Kč za tendry

Středočeský kraj dostal od ÚOHS pokutu 150.000 Kč za tendry

Středočeský kraj dostal od ÚOHS pokutu 150.000 Kč za tendry

15.10.2013 15:27, Zdroj: ČTK

Brno - Středočeský kraj dostal od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 150.000 korun. Chyboval v několika tendrech, největší z nich se týkal rekonstrukce mostu v Poděbradech. Pokuta je pravomocná, její výši potvrdil předseda ÚOHS Petr Rafaj. ČTK to zjistila z webu ÚOHS.

Středočeský kraj uzavřel v roce 2008 smlouvu s firmou MADOS MT s.r.o. za 45 milionů korun bez DPH. Cenu ale nakonec navýšil o dalších 11 milionů korun. Některé původní položky dodatek ke smlouvě navýšil, přibyly i nové. Podle ÚOHS měla být vypsaná nová soutěž, Středočeský kraj ale postupoval v jednacím řízení bez uveřejnění.

Chyby našel ÚOHS i v dalších zakázkách kraje, které se týkaly dvou etap technického dozoru investora v obci Jeneč ve Středočeském kraji.

Za rekonstrukci mostu přes Labe v Poděbradech dostalo od ÚOHS pokutu i Ředitelství vodních cest ČR. Má zaplatit 300.000 korun. ÚOHS vadilo to, že Ředitelství vodních cest zadalo dodatečné stavební práce v hodnotě téměř 30 milionů korun bez otevřeného výběrového řízení přímo firmě Eurovia CS.

Most přes Labe v Poděbradech byl otevřen v květnu 2008. Během pěti měsíců byl zcela vyměněn a jeho podjezdná výška se zvýšila z původních čtyř na sedm metrů. Rekonstrukce mostu byla součástí projektu Zabezpečení podjezdných výšek 5,25 metru do přístavu Chvaletice, jehož cílem je odstranit dlouholeté omezení lodní dopravy na labské vodní cestě.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (24.9 + 18.6) *

Zpět na přehled