Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 25. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Střední školy si ode dneška mohou stáhnout cvičné maturitní testy

Střední školy si ode dneška mohou stáhnout cvičné maturitní testy

Střední školy si ode dneška mohou stáhnout cvičné maturitní testy

1.3.2011 07:03, Zdroj: ČTK

Střední školy si ode dneška budou moci stáhnout cvičné maturitní testy a ještě jednou se studenty projít přípravu na nové zkoušky dospělosti. Od 22. března pak budou testy zveřejněny na internetu a bude si je moci vyzkoušet každý. Státní maturity začínají za dva měsíce, při generálce v říjnu loňského roku propadla třetina studentů.

Školy budou mít pod heslem přístup k cvičným zadáním testů a písemných prací z češtiny, matematiky a cizích jazyků. Učitelé mohou podle nich v hodinách prozkoušet, jak jsou studenti dva měsíce před maturitami připraveni.

"Věřím, že to maturantům pomůže v jejich přípravě a bude to mít pozitivní dopad na jejich výsledek při ostré státní maturitě," uvedl už dříve ministr školství Josef Dobeš (VV). U říjnové generálky prý propadlo tolik studentů proto, že nebyli dostatečně motivovaní a neměli probranou všechnu látku posledního ročníku.

Jednotné maturity se připravovaly 14 let, dne 2. května odstartují ústními zkouškami. Od 30. května se pak budou konat testy a písemné práce. Kromě státních maturit si pak každá škola bude organizovat ještě vlastní maturity, kde budou studenti skládat zkoušky z profilových předmětů dané školy.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (12.7 + 46.1) *

Zpět na přehled