Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 19. 2. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Strážníka v Ústí poslal soud na dva roky do vězení za ublížení

Strážníka v Ústí poslal soud na dva roky do vězení za ublížení

Strážníka v Ústí poslal soud na dva roky do vězení za ublížení

11.7.2018 12:32, Zdroj: ČTK

Ústí nad Labem - Strážníka ústecké městské policie Pavla Jindru poslal dnes okresní soud na dva roky do vězení za ublížení na zdraví a zneužití pravomoci úřední osoby. Podle soudu strážník udeřil ve služebním autě spoutaného opilého muže a způsobil mu zranění obličeje. Strážník řekl, že vědomě poškozeného v žádném případě neuhodil.

Rozsudek není pravomocný. "Vina byla jednoznačně bez jakýchkoliv pochybností prokázána," uvedl soudce Pavel Kuděla. Opilého podle soudu zranil Jindra ve služebním autě při převozu na služebnu státní policie. Při zdůvodnění rozsudku připomenul soudce výpověď policisty, který uvedl, že muž "vypadal, jako by ho přejel vlak". Podle soudu Jindra zcela bezdůvodně napadl spoutaného a bezbranného poškozeného. Motivem byla podle soudu kolegiální rozhořčenost, že na strážníky lidé nadávají.

Obhájce žádal zproštění obžaloby. Podle něj je poškozený nedůvěryhodný a nelze objektivně zjistit, kdy došlo ke zranění. Státní zástupce navrhl v závěrečné řeči trest podmíněný.

"Obžalovaný bezprecedentním hrubým způsobem porušil svoje povinnosti, vrhl špatné světlo na městskou policii, dopustil se tohoto jednání naprosto zbytečně z nějaké msty nebo vzteku. Za této situace má soud za to, že není na místě jiný než nepodmíněný trest," uvedl soudce. Horní hranice trestní sazby je v tomto případě pět let.

Incident se odehrál na konci listopadu 2016 kolem 02:00 před barem v centru města. Poškozený u soudu řekl, že si spletl auto strážníků s vozem taxi a pokusil se ho zastavit. Přiznal, že byl opilý a při následné diskusi se strážníky byl i vulgární. Vypověděl, že situace se vyhrotila, když zavrávoral a narazil do otevřených dveří auta. "Položili mě na zem, dali mi pouta," uvedl muž u soudu.

Na místo pak přijela druhá hlídka, ve které byl Jindra. Spoutaného posadil do auta s rukama za zády. "Přisedl si a než jsme se rozjeli, přišla strašná rána, pak jsem cítil jen teplo. Byla to jedna rána do levé strany," doplnil zraněný. Utrpěl zlomeninu nosu a levé očnice.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (18.8 + 14.4) *

Zpět na přehled