Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 21. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Strana zelených chce zastavit výstavbu domů Na Pláni v Praze 5

Strana zelených chce zastavit výstavbu domů Na Pláni v Praze 5

Strana zelených chce zastavit výstavbu domů Na Pláni v Praze 5

15.5.2013 17:45, Zdroj: ČTK

Praha - Strana zelených (SZ) chce definitivně zastavit druhou etapu výstavby bytových domů Na Pláni v Praze 5. Na čtvrtečním jednání zastupitelstva hodlá předložit materiál, ve kterém by zastupitelstvo Prahy 5 nesouhlasilo s projektem výstavby. ČTK to sdělil zastupitel Ondřej Velek (SZ).

Podle materiálu, který chce SZ zařadit na program jednání, zastupitelům a místním obyvatelům vadí například to, že nebyl v roce 2005 projekt prodiskutován s místními. Smlouvy mezi radnicí Prahy 5 a developerskou společností Geosan, která plánovala výstavbu villadomů, považují proto za pro radnici nevýhodné. Na Pláni mělo na zelené louce vyrůst více než desítka domů. Podle odpůrců stavby by to znamenalo likvidaci zeleně i několika druhů živočichů, mezi nimi jsou například krahujec, rorýs, ještěrky nebo netopýři.

"Občané doložili právní rozbor, že městská část může bez rizika zrušit smlouvy z roku 2006 pro porušení zásadních podmínek smluv (firma porušila územní plán Prahy, nedodržela termíny výstavby)," píše se v materiálu.

Při výstavbě by podle dokumentu byla zbourána také místní mateřská škola, přitom páté městské části chybí ve školkách asi 330 míst.

Zda zastupitelstvo materiál zařadí do programu jednání a případně schválí, bude záležet na hlasování zastupitelů.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (20.1 + 38.5) *

Zpět na přehled